З початку 2018 року в Чернівецькій області 65 людей з інвалідністю працевлаштовані

З початку 2018 року в Чернівецькій області 65 людей з інвалідністю працевлаштовані. чернівецька область, працевлаштування, працедавець, центр зайнятості, інвалідність, person, clothing, suit, man, computer, table. A group of people sitting at a table

За січень – травень 2018 року на підприємствах Буковини отримали роботу 65 осіб з інвалідністю, котрі перебували на обліку у Чернівецькому обласному центрі зайнятості і мали статус безробітного.

«Люди з інвалідністю мають право на працю. Реалізувати це право допомагає їм служба зайнятості, зокрема у працевлаштуванні. І працівники-інваліди, і їхні роботодавці мають певні пільги, права та обов’язки, передбачені чинним законодавством. Працедавці можуть звертатися до служби зайнятості. І наші працівники швидко проведуть добір фахівців на вільні посади », – каже директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Бухгалтер, кухар, фармацевт, водій, електрогазозварник, тракторист, штукатур, маляр, слюсар, швачка, психолог, діловод, менеджер тощо. За такими спеціальностями вже отримали роботу особи з інвалідністю на підприємствах, в організаціях та установах Чернівецької області.

Нині працедавці області пропонують 98 вакансій для людей з інвалідністю. Зокрема, є вільні посади лікаря-стоматолога, маляра, продавця продовольчих товарів, контролера енергонагляду, електромеханіка, швачки, перекладача, викладача-інструменталіста (народних, духових, спеціальних інструментів).

Станом на 1 червня 2018 року на обліку у Чернівецькому обласному центрі зайнятості перебуває 488 осіб з інвалідністю.

Відповідно до чинного законодавства роботодавці зобов’язані виконувати норматив робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю. Зокрема для підприємств – це 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця згідно з ч. 1 ст. 19 Закону №875. Роботодавцю, який працевлаштовує осіб з інвалідністю, здійснюють компенсаційні виплати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць.

Чернівецький обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*