Зайнятість громадян з інвалідністю: ключові проблеми та шляхи вирішення

Зайнятість громадян з інвалідністю: ключові проблеми та шляхи вирішення. устинівка, ділова зустріч, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність, table, person, indoor, sitting, clothing, classroom, human face, woman, smile, academic. A group of people sitting at a table

Зайнятість громадян з інвалідністю: ключові проблеми та шляхи вирішення. устинівка, ділова зустріч, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю у приміщенні Устинівської районної філії обласного центру зайнятості, з метою поєднання зусиль у сприянні зайнятості осіб з інвалідністю, відбулася ділова зустріч з обговорення проблемних питань.

Участь у заході взяли директор ПП «Арофірма «Центр» Мдзінарашвілі Гоча, завідуюча Устинівським сектором обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в області Галина Савченко, головний спеціаліст відділу з питань управління персоналом та обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту Устинівської райдержадміністрації Аліна Басай, начальник управління Державної Казначейської Служби України в районі Світлана Корніченко, директор районної філії обласного центру зайнятості Світлана Макаренко та ін.

Розпочинаючи засідання директор районної філії С. Макаренко, зазначила, що на сьогодні, більшість діючих підприємств району є постійними клієнтами і надійними соціальними партнерами районної філії. Для забезпечення адресної допомоги кожному роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей, служба зайнятості надає їм широкий спектр послуг.

С.Макаренко поінформувала присутніх про ситуацію на місцевому ринку праці, зупинилася на проблемах створення спеціалізованих робочих місць для громадян з інвалідністю, забезпечення гідної заробітної плати та сприятливих умов для ефективної праці інвалідів, виконання роботодавцями 4% нормативу робочих місць для працевлаштування цих громадян, організації та проведення роботи зі сприяння зайнятості цих громадян.

«Працевлаштування інвалідів – щоденна робота, яку провадить служба зайнятості. У своїй діяльності служба зайнятості цій категорії громадян приділяє особливу увагу, шукає нові підходи до вирішення питання їхнього працевлаштування. При цьому обов’язково враховуються рекомендації медико-соціальної експертної комісії», – наголосила С.Макаренко.

Продовжуючи підняту тему, А.Басай зупинилася на положеннях чинного законодавства, якими регулюються питання соціального захисту інвалідів, їх професійної реабілітації, проходження професійної підготовки, оздоровлення та ін. Г. Савченко запинилась на положеннях пенсійного законодавства.

Також сторони обговорили шляхи посилення співпраці в напрямку вирішення вищезазначених питань та вкотре дійшли висновку, що лише спільними зусиллями можна допомогти таким людям знайти своє місце в суспільстві, поліпшити добробут своєї родини та підвищити власний соціальний статус.

Підбиваючи підсумки ділової зустрічі, її учасники дійшли висновку, що соціальна реабілітації громадян з інвалідністю, у т.ч. сприяння їх працевлаштуванню – проблема комплексна, і лише завдяки співпраці всіх зацікавлених соціальних партнерів її можна вирішити.

С.Макаренко, директор Устинівської районної філії обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*