Реабілітаційний центр для дітей-інвалідів (ВІДЕО)

1 23 9965841. дітей-інвалідів, реабілітації

З травня минулого року у Житомирі діє реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. Його завдання проведення медичної та соціальної реабілітації дітей з особливими потребами. Допомогу, яку надають у центрі, високо цінують батьки. Та попри те, що потребу на це мають значно більше дітей, за минулий рік пройти курс змогли п’ятдесят шість.

Неповний місяць Даня із мамою відвідують реабілітаційний-центр. Мама вже помітила певні зміни у своїй дитині:

Інна Кравчук (… спілкуватися не спілкується, але вже розрізняє оточуючих.)

Ольга, вчитель-реабілітолог центру реабілітації для дітей інвалідів Житомирської міської ради (Є батьки, які роблять відкриття: «Ой, мій син може зробити це!» Бувають і розчарування.)

Завдання курсу реабілітації, розрахованого на пів року, не лише поліпшити фізіологічний розвиток дитини, а й якомога раніше розпочати соціальну адаптацію.

Віктор Козир, директор центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради (Головне, що б ці дітки розуміли де вони живуть, орієнтуватися в оточенні, на кухні. І спальні, на вулиці, у транспорті. Я розумію, що наше завдання таке.)

Кожна дитина має свою програму реабілітації, до кожної дитини особливий підхід – це одна з причин того, що можливості центру обмежені. Матеріальна база, а також штат працівників розрахований на обслуговування п’ятдесяти клієнтів на рік.

Віктор Козир, директор центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради (На даний момент у нас база майже сто чоловік. Реально у нашій програмі навчання п’ятдесят чотири дитини.)

Батьки самотужки доставляють свою дитину до центру.

Любов Петренко, начальник управління соціального захисту Житомирської міської ради (… у нас у Житомирі поки не має соціального транспорту…)

Сьогодні центр не має всього потрібного обладнання. Більша частина коштів наданих для відкриття закладу була витрачена на ремонт самого приміщення – добудови для басейну у будівлі першої дитячої поліклініки.

Любов Петренко, начальник управління соціального захисту Житомирської міської ради (Попередньо це був трансферт з державного бюджету шістсот шістнадцять тисяч. Ці кошти у нас були ПРАВИЛЬНО витрачені. Тому, що приміщення у якому знаходиться Центр, потребувало капітального ремонту. Спершу потрібно було замінити повністю дах…)

Уривок уроку. Мама: « Я тут шукаю допомогу і знаходжу».

За інформацією управління соціального захисту – реабілітації лише у Житомирі потребують більше тисячі двохсот дітей. Розширення ж можливостей реабілітаційного центру, а також покращання матеріальної бази залежить від фінансування з державного та місцевого бюджетів.


В. Лук’яненко

ЖОДТРК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*