У Кузнецовську створили комплексну систему реабілітації інвалідів

1 20 4835 2. дітей-інвалідів, реабілітації

  1 20 4835 1Одразу два заклади соціального спрямування розпочали свою роботу у місті атомників – Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів та Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

Так, повноцінний комплекс соціально-реабілітаційних послуг для особливих діток від 2 до 18 років надаватимуть в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів. В закладі, окрім вихователів, з ними працюватимуть реабілітолог, дефектолог, логопед, психолог, психіатр, невролог, ортопед, травматолог, масажисти, інструктори лікувальної фізкультури. За словами директора Центру Наталії Федінчик, для діток, котрі навчаються у школах, складатимуть індивідуальний графік проходження реабілітації, а у старшому віці їм надаватимуть послуги професійної орієнтації. Також для дітей-інвалідів, які потребують постійної сторонньої допомоги, здійснюватимуть соціальний патронаж в домашніх умовах. Тим часом, у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями надаватимуть послуги краянам від 18 до 35 років. Для них організовуватимуть денну зайнятість і догляд. Окрім того, фахівці закладів співпрацюватимуть із сім’ями, яким надаватимуть професійні консультації та поради.

За словами директора Центру Наталії Федінчик, реабілітаційними послугами соціальних закладів можуть користуватися краяни з особливими потребами з усієї області. Наразі ж відповідні угоди укладені із Березнівським, Володимирецьким, Зарічненським, Рівненським, Рокитнівським, Сарненським районами, а також із містом Дубно. Загалом, в центрах можуть проходити реабілітацію одночасно до сотні осіб із обмеженими можливостями. Тривалість курсу визначатиме спеціальна комісія.

Окрім того, з 1 червня у Кузнецовську запланували відкриття групи денного догляду для вікової категорії людей з особливими потребами віком від 35 років і старше. Це стало можливим завдяки підтримці Міністерства соціальної політики та Асоціації захисту прав інвалідів з дитинства «Надія» (м.Кузнецовськ).

Рівненська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*