У Черкасах запрацює Літня школа реабілітації інвалідів

1 06 4521125 2. соціум, обмеженими можливостями, реабілітація, інвалідністю, інвалідів

Із 4 червня у Черкасах на базі веслувальної станції (у районі вул. Г.Дніпра, 53) за підтримки міської влади почне працювати Літня школа реабілітації інвалідів. Її діяльність відбуватиметься у рамках соціального проекту «Соціально-медична, соціально-психологічна та соціально-педагогічна реабілітація людей з інвалідністю», який став одним із переможців міського конкурсу проектів громадських організацій на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг. Його реалізацію здійснює МГО «СОЦІУМ».

Літня школа реабілітації інвалідів працюватиме на базі веслувальної станції щоденно, крім вихідних, впродовж літніх місяців – з червня до вересня, допоки температура повітря та води у р. Дніпро дозволятиме здійснювати фізичне оздоровлення людей з обмеженими можливостями. Тоді як з вересня до кінця року водні заняття для учасників проекту здійснюватимуться у басейні.

Виконавчий директор міської громадської організації «СОЦІУМ» Сергій Назаренко розповів, що для людей з обмеженими можливостями в рамках проекту надаватиметься комплекс реабілітаційних послуг. А саме: соціально-психологічних (проведення тренінгів, індивідуальних та групових занять, а також арт-терапії), соціально-педагогічних (лекції, бесіди, практичні заняття щодо ведення здорового та активного способу життя тощо), а також соціально-медичної терапії. Така реабілітація включатиме в себе гімнастику для дихання, вправи для суглобів, рухи в кінцівках, ходіння в басейні. А також вільне плавання та вправи за методикою гідрокінезотерапії, що здійснюватиметься безпосередньо на відкритому повітрі на березі та у річці Дніпро. Крім цього регулярно у Літній школі реабілітації інвалідів проводитимуться свята, фестивалі та конкурси.

– Своєю роботою ми сподіваємось допомогти людям з інвалідністю подолати соціальну пасивність, розгубленість, залучаючи їх до активного способу життя. Це сприятиме покращенню їх здоров’я, набуттю нових знань, навичок та впевненості у власних силах, а також розширить коло спілкування, – зауважив Сергій Юрійович.

За його словами, одним з ефективних напрямків фізичної реабілітації людей з обмеженими можливостями є гідрокінезотерапія. Тому у своїй роботі ГО «СОЦІУМ» застосовують цілющу силу води для оздоровлення своїх підопічних, починаючи від виконання вправ у звичайних ваннах, спеціалізованих реабілітаційних басейнах до організації купання, ігор та плавання у відкритих басейнах та водоймах.

До речі, заняття з оздоровчої фізкультури обов’язково проходять під наглядом інструктора із використанням методів гідрокінезотерапії.

Заступник директора департаменту соціальної політики Юлія Ніконенко розповіла, що переможці конкурсу соціальних проектів між недержавними організаціями (який тривав на початку цього року) отримали змогу впродовж 2013 року реалізувати власні проекти із залученням коштів міського бюджету. Зокрема, на ці цілі у міській казні загалом передбачено 380 тисяч гривень.

– Із шести напрямків, по яким цього року оголошувався конкурс, надійшло близько 20 проектів від недержавних організацій. Серед переможців був також проект «Соціально-медична, соціально-психологічна та соціально-педагогічна реабілітація людей з інвалідністю», на реалізацію якого в міському бюджеті передбачено 70 тисяч гривень, – повідомила Юлія Валентинівна.

За її словами, важливою умовою участі у конкурсі була можливість залучення учасниками до реалізації проекту власних коштів або коштів організацій-партнерів, благодійних внесків та коштів з інших не заборонених законом джерел у розмірі не меншому ніж 25% необхідного обсягу фінансування.

Зокрема, на соціальний проект, що реалізує «СОЦІУМ», окрім бюджетних коштів залучено близько 30 тисяч гривень – власних та 50 тисяч гривень – це допомога організацій-партнерів.

Черкаси – офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*