День відкритих дверей у центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів

1 24 2 resized 2. дітей-інвалідів, реабілітації

  1 24 2 resized 1

Комунальна установа Білопільської районної ради «Районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» організувала день відкритих дверей та приймала дітей, батьків, гостей, показала навчально-матеріальну базу та організацію реабілітаційного процесу.

З метою створення належних умов перебування дітей-інвалідів у центрі та отримання ними реабілітаційних послуг функціонують методичний кабінет, кімнати для групових та індивідуальних занять, відпочинку на 8 дитячих ліжок, фізичної реабілітації, їдальня, адміністративний та масажний кабінети. Установа укомплектована кадрами на 100 відсотків відповідно до затвердженого штатного розпису – 6,5 посад.

Діють сенсорна кімната, реабілітаційне обладнання, 2 тренажери, придбано комп’ютери, принтер, сканер, ксерокс, проектор, відеокамера, музичний центр, домашній кінотеатр, хлібопіч, меблі, спортивне обладнання для здійснення комплексної реабілітації. Усі діти-інваліди мають можливість отримувати реабілітаційні послуги центру безкоштовно.

Центр надає послуги з соціальної реабілітації (проведення первинного обстеження дитини-інваліда, спілкування з батьками, навчання дитини-інваліда основним соціально-побутовим навичкам); психологічної реабілітації (індивідуальна корекційно-відновлювальна робота з дитиною і її сім’єю, консультаційна робота, тренінги, тестування, ігрова терапія, розвиваючі комп’ютерні ігри, музикотерапія, казкотерапія); педагогічної реабілітації (навчально-виховний процес, логопедична робота).

Крім того, здійснюється медичний супровід (масаж, лікувальна фізкультура, ландшафтотерапія, заняття в сенсорній кімнаті, механотерапія); арттерапія (гурткова робота, участь у різноманітних виставках); професійна орієнтація (знайомство з професіями, придбання навичок роботи з комп’ютером, направлення на навчання до закладів сфери соціального захисту з професійної реабілітації); культтерапія (участь у районних, обласних заходах, фестивалях, культурно-масових і тематичних заходах, організація екскурсій, виїздів на природу, розвиток інтеграційного та лялькового театрів).

Для дітей та присутніх дорослих проведено заняття: «Весна. Домашні тварини» (вчитель-реабілітолог Тетяна Бага), «Лікувальна фізкультура. Загальнозміцнюючий масаж» (фахівець з лікувальної фізкультури Вілій Несвіт). Підготувала доповідь «Про культурно-масову роботу установи» асистент вчителя-реабілітолога Наталія Голік. Зі словами вдячності від імені батьків виступила Юлія Чернявська.

На заході був присутній і виступив голова районної ради Василь Кубрак, який сказав: «Центр реабілітації робить усе можливе, щоб залучити дітей з особливими потребами до реабілітаційного процесу. Реабілітація дітей здійснюється в умовах денного перебування, підхід до кожної дитини індивідуальний. Вирішення проблем дітей дають позитивні результати. З метою залучення більшої кількості дітей до реабілітаційного процесу та регулярного відвідування ними центру депутати районної ради виділили додаткові бюджетні кошти на підвезення у сумі 10,0 тис. грн. Протягом травня місяця цього року центр отримає мікроавтобус «Мерседес».

Сумська обласна рада +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*