Полтавський Міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів сьогодні офіційно відкрито після реконструкції

1 06 32600535 baacba37 1 2. дітей-інвалідів, реабілітації

  1 06 32600535 baacba37 1

В урочистому відкритті взяли участь Міністр регіонального розвитку, житлового будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, який з робочим візитом перебуває в Полтаві, заступник голови Полтавської ОДА Віктор Животенко, голова обласної ради Іван Момот та міський голова Олександр Мамай.

– 1 червня ми, вітаючи зі святом дітей з обмеженими можливостями, зробили презентацію цього центру для їх батьків. Сьогодні ж спільно з Міністром офіційно відкриваємо його, – зазначив у спілкуванні з представниками ЗМІ мер. – В реконструкції центру нам допомагала і облдержадміністрація, і Міністерство соціальної політики України. Це яскравий приклад того, що держава не стоїть осторонь проблем громади. Тепер полтавські діти отримають допомогу і належне піклування. Якщо у нас виникне потреба розширювати заклад, то будемо використовувати інше крило будівлі – ми зарезервували його задля такої ймовірності. В другій декаді червня проведемо збори батьків і вирішимо питання із літнім відпочинком дітей.

Полтавський Міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, був заснований у жовтні 2007 року, а розпочав свою діяльність у 2008 році.

  1 06 32600535 b850c423 2

Мета закладу – створення дітям з інвалідністю умов для всебічного розвитку, засвоєння знань, умінь і навичок щоденного самообслуговування та підготовка їх до здобуття подальшої освіти. Центр допомагає дітям із особливими потребами підготуватися до незалежного життя у суспільстві, адаптуватись у ньому, сформувати навички рухової діяльності та покращити свій психологічний стан. Окрім цього, вихованці закладу отримують одну із найголовніших потреб – спілкування. Адже багато із них живуть ізольовано. Для отримання необхідних реабілітаційних послуг до кожної дитини застосовується індивідуальний підхід. Послуги, що надаються Центром, абсолютно безкоштовні.

Завдання Центру полягає також в забезпеченні підготовки батьків дітей-інвалідів до продовження реабілітаційного процесу цих дітей поза межами Центру (соціально-педагогічний патронат таких сімей).

До центру зараховуються діти-інваліди від 2 до 18 років. У разі потреби при Центрі можуть створюватися групи “матері та дитини” для дітей молодшого віку (до 2 років), які потребують постійної соціальної допомоги. З метою запобігання інвалідності Центр також можуть відвідувати діти групи ризику на підставі рекомендацій лікарсько-консультативних комісій (ЛКК).

До реконструкції будівлі корисна площа закладу становила 300 кв.м., на яких розміщувалось всього чотири кімнати: кабінет адміністрації, дві ігрові кімнати та масажний кабінет. Центр не був у повній мірі забезпечений відповідним обладнанням згідно з вимогами Міністерства соціальної політики України (наказ № 431 від 08.11.11р.) і не відповідав Державним будівельним нормам України для маломобільних груп населення. Не зважаючи на це, за увесь період діяльності закладу реабілітаційні послуги змогли отримати біля 300 дітей з інвалідністю.

На період будівельних робіт (з червня минулого року) за відсутності приміщення згідно із двома прийнятими міськими програмами діти-інваліди, які знаходились на обліку у центрі, проходили курс з іпотерапії на базі с.Кованьківка Полтавського району (з денним перебуванням) та оздоровчого табору «Сонячний» у с. Михайлівка Диканського району (з цілодобовим проживанням). Всього пройшли курс іпотерапії 66 дітей протягом 74 занять.

У жовтні 2012 року підписано спільний наказ із міським управлінням освіти про подальшу співпрацю. На підставі цього наказу укладено договір між Міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів та Міською асоціацією керівників закладів освіти «Співдружність» про залучення фахівців центру до надання дітям-інвалідам, що відвідують шкільні та позашкільні заклади м. Полтави, відповідних реабілітаційних послуг як на базі центру, так і на базі цих закладів. Впродовж листопада-грудня фахівці закладу надавали відповідні послуги у спеціалізованих ЗШ № 40 та НВК № 26 «Перші кроки».

На підставі спільної угоди про співпрацю окремі фахівці центру (вчитель- реабілітолог, психолог) також надавали послуги на базі дитячого центру ВІЛ- інфікованих осіб БА «Світло надії».

Створеною Службою патронату закладу станом на 01.01.2013 року завдяки співпраці з дитячою клінічною лікарнею послуги отримала 51 дитина-інвалід, у І кв. поточного року – 60 дітей цієї категорії.

  1 06 32600535 63d2afb3 3

Після капітальної реконструкції будівлі площа закладу, яка використовуватиметься для здійснення реабілітаційних заходів, збільшилась до 1400 квадратних метрів. На них розміщуватимуться кабінети лікаря-невролога, педіатра, лікаря з фізіотерапії та ЛФК, кімнати для групових занять, артстудія, кімнати для набуття соціальних навичок. Створено бальнеологічне відділення, відділення фізичної реабілітації (зокрема тренажерний зал та зал ЛФК), для психолого-педагогічної реабілітації – облаштована сенсорна кімната.

За кошти місцевого бюджету та Міністерства соціальної політики України, яке перерахувало центру додатково 1 млн.грн., придбано необхідне обладнання:

• у бальнеологічне відділення для дітей із захворюваннями опорно-рухової системи душову кафедру Аквабелла, три гідромасажні ванни (одна професійна терапевтична ванна та дві терапевтичні ванни для верхніх і нижніх кінцівок);
• у психолого-педагогічне відділення для психоемоційного розвантаження дітей сенсорну кімнату;
• у відділення фізичної реабілітації для лікування та реабілітації дітей із захворюваннями опорно-рухової системи тренажери МОТОМЕБ, параподіуми різного розміру, динамічний тренажер сходи-бруси, модуль активної реабілітації;
• для медичного супроводу – опромінювач бактерицидний пересувний, апарат «Мілта» (лазеротерапія для відновлення тканин, підвищення імунітету, активізації життєво важливих функцій організму тощо);
• дитячий майданчик;
• комп’ютерну та оргтехніку;
• побутову техніку (дві швейні машини).

  1 06 32600535 d8ec52aa 4

Для перевезення вихованців центру придбано та відповідно переобладнано спеціальний мікроавтобус.

Окрім цього Фондом інвалідів передано обладнання на суму 44,7 тис.грн.: 5 різнофункціональних тренажерів, дитячі меблі «Кухня «Мальвіна» та 4-дверні шафи з лавами, стерилізатор паровий.

Придбане обладнання та транспорт сприятимуть відчутному збільшенню кількості та якості реабілітаційних послуг. Після здачі в експлуатацію реконструйованого приміщення заклад зможе прийняти щонайменше 150 вихованців.

Інтернет-видання “Репортер Полтава”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*