На Львівщині буде створено окремі спеціальні групи для денного перебування дітей з аутизмом

1 06 DSC 6916 2. аутизмом, дітей-інвалідів, реабілітації

  1 06 DSC 6916 13 вересня під керівництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Сергія Василенка відбулось засідання Робочої групи з питань реформування соціальної сфери та підвищення якості життя у Львівській області.

Зокрема, під час засідання обговорили питання щодо перспективи розвитку мережі реабілітаційних центрів на Львівщині для дітей з вадами фізичного розвитку.

Як зазначила, заступник директора департаменту соціального захисту населення Оксана Яковець, на сьогодні в області реабілітаційні послуги дітям-інвалідам надають 8 центрів соціальної реабілітації: Львівський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко», Львівський міський центр реабілітації «Джерело», Золочівський, Пустомитівський, Мостиський, Бродівський, Кам’янка-Бузький районні центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Новороздільський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. До кінця року заплановано відкриття ще двох центрів – у Городоцькому та Миколаївському районах.

«Враховуючи необхідність створення реабілітаційної установи для дітей з аутизмом, вирішено на найближчу перспективу створити окремі групи для дітей з аутизмом при міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів, обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, перебування 24 дітей з аутизмом в товаристві «Родина Кольпінга» на денному стаціонарі та створення спеціальних умов перебування в районних центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів», – сказала О. Яковець.

Окрім того, в області розпочато роботу щодо запровадження надання соціальних послуг з денного перебування по догляду за дітьми-інвалідами.

Своєю чергою Сергій Василенко наголосив, що на виконання соціальних ініціатив Президента України, необхідно сприяти зміцненню соціального захисту дітей із додатковими потребами.

«Влада повинна зробити все, аби сьогодні діти з додатковими потребами мали майбутнє і могли безпечно проживати та інтегруватись в суспільстві», – заявив С.Василенко.

Зазначимо, що станом на 1 січня 2013 року на обліку в управліннях соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів знаходилось 10915 дітей-інвалідів. У 2012 році пройшли курс соціальної реабілітації 236 дітей-інвалідів, упродовж І півріччя 2013 року – 191 дитина-інвалід.

В рамках засідання члени робочої групи також обговорили проблемні питання щодо виховної програми в освітянській галузі як основного стратегічного документа у реформуванні освітньої політики Львівщини.

За результатами засідання Сергій Василенко дав доручення вжити заходів для розширення переліку соціальних послуг для дітей з додатковими потребами у центрах реабілітації та громадськими структурами.

Львівська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*