У Запоріжжі для дітей з особливими потребами відкрилася спеціальна група

1 15 85421 2. особливими потребами

  1 15 85421 1З нагоди п’ятиріччя програми з надання послуг дітям з особливими потребами від народження до шести років та їх сім’ям відбувся форум “Щаслива дитина – щаслива родина”, організований Запорізькою обласною громадською організацією “Флоренс” за підтримки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

На заході зібралися батьки дітей з особливими потребами, працівники організацій, які працюють у цій сфері, представники влади, а також спеціалісти дитячого інтегративного комплексу “Кіндерфьордверк” (Магдебург, Німеччина), щоб разом обговорити шляхи покращення умов життя людей з особливими потребами, поділитися досвідом з іншими учасниками, яким чином можна зробити свою дитину та сім’ю щасливими, незважаючи на складні життєві обставини.

Також було презентовано діяльність нещодавно відкритої групи денного перебування для дітей з особливими потребами, хворих на аутизм, синдром Дауна, дитячий церебральний параліч тощо, яка функціонує в Центрі підтримки сім’ї та просвіти в громаді.

Діти-інваліди можуть знаходитись у групі без батьків щоденно, з понеділка по п’ятницю. Тут вони отримують кваліфіковану допомогу в розвитку побутових навичків, самообслуговування, мислення, пам’яті, уваги і мови.

– Відкриття цієї групи є конкретним прикладом реалізації соціальних ініціатив Президента України, що сприятиме покращенню умов життя родин, які мають дітей-інвалідів. Адже тут діти мають можливість отримати не лише фахову допомогу, але й спілкуватися між собою, що є дуже важливим. Також значно полегшить участь батьків, які вивільнений час зможуть використати на справи або й навіть працевлаштуватися, – зазначив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан.

Загалом Центр надає соціальну, психологічну та педагогічну допомогу різним категоріям населення, інформаційно – освітні послуги, здійснює супровід сімей, які виховують дітей з особливими потребами, роботу з дітьми й підлітками групи ризику тощо.

Впродовж року Центр на постійній основі охоплює послугами близько 30 сімей з дітьми-інвалідами.

Управління у справах преси та інформації

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*