На Житомирщині функціонує сім центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів

1 17 deafa368fd 1. дітей-інвалідів, реабілітації

За інформацією департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації на території Житомирської області проживає 98,3 тис. інвалідів різних груп та категорій, з яких 5734 дітей-інвалідів. З метою забезпечення соціального захисту цієї категорії населення на Житомирщині проводиться системна робота щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.

Відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» в контексті отримання дітьми-інвалідами реабілітаційних послуг на Житомирщині з 2011 року функціонує сім центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, зокрема у містах Бердичеві, Коростені, Новограді-Волинському, Житомирі (міський та обласний) та Коростишівському і Новоград-Волинському районах.

Одним із пріоритетних напрямків у роботі органів праці та соціального захисту населення в Житомирській області є відкриття відділень денного догляду для дітей-інвалідів на базі діючих центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Зокрема, вже створено відділення денного догляду в Коростишівському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Окрім цього, рішенням виконкому Коростенської міської ради від 15.05.2013 № 183 було виділено приміщення площею 99,8 м2 для відкриття відділення денного догляду для дітей-інвалідів на 16 ліжко-місць в центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Джерело надії» Коростенської міської ради. На разі також розглядається можливість створення відділення денного догляду для дітей-інвалідів на базі Пугачівського дитячого будинку-інтернату Коростенського району.

Варто звернути увагу на те, що у Малині створено Центр розвитку дитини «Сонечко» на базі діючого дошкільного навчального закладу № 2 «Сонечко», в якому функціонує корекційна група з надання соціальних послуг з денного догляду за дітьми-інвалідами. У серпні цього року у місті відкрито і міжрегіональний центр здоров’я та розвитку дитини ТОВ «Вабос-Малин», основним напрямком діяльності якого є реабілітація дітей з вадами мовлення та слуху. Унікальність цього закладу полягає у тому, що діти з особливими потребами зможуть навчатися разом із здоровими дітьми.

З метою забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації сервісний центр при Житомирському державному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві надав 679 інвалідам крісла колісні, в тому числі 99 дітям з особливими потребами.

Станом на 06.12.2013 за рахунок коштів державного бюджету Житомирським державним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством видано 12117 протезно-ортопедичних виробів, в тому числі 5106 пар ортопедичного взуття.

На виконання Закону України «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» в Житомирській області здійснюються заходи щодо призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Так, за інформацією районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення, станом на 02.12.2013 року надбавку на догляд за дитиною-інвалідом, якій встановлено підгрупу А, у визначеному Законом розмірі призначено на 862 дитини.

Після набрання чинності Закону України «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» районними й міськими управліннями праці та соціального захисту населення області забезпечено призначення і виплату державної допомоги на дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування, без урахування державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів. Усі опікуни та піклувальники дітей-інвалідів отримали державну допомогу, збільшену на 894 грн.

Прес-служба облдержадміністрації

Житомирська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*