Семінар, який запам’ятається надовго (ФОТО)

1 25 07 IMG 0360 2. семінар

  1 25 07 IMG 0360 1На території Національного природного парку «Дністровський каньйон» відбувся навчальний семінар по темі «Організація рекреаційно–реабілітаційних програм для осіб з інвалідністю в природних умовах».

На семінар були запрошені представники громадських організацій та волонтери з усієї України. Учасники семінару ознайомились із основними вимогами організації та проведення рекреаційно-реабілітаційних програм для осіб з інвалідністю в природних умовах, сучасними методиками та особливостями і технікою сплаву.

Але найцікавіше й найяскравіше було проведення сплаву по річці Дністер у супроводі досвідчених інструкторів. Сплав відбувався в Дністровському каньйоні, який відомий своїми мальовничими панорамними краєвидами з високих крутих берегів, чарівними ранковими туманами, сріблястими водоспадами, травертиновими скелями, що нависають над водою, печерами та гротами, в яких здавна шукали усамітнення відлюдники та ченці.

Іноді під час сплаву по Дністру здається, що навкруги за сотні кілометрів немає ні душі. Місце дійсно чарівне – тиша і спокій, неголосне дзюрчання спадаючої води і чудовий запах гірської хвої створює зворушливе почуття і спокійний настрій.

Водоспад “Дівочі сльози” має неповторну особливість в тому, що тут казково поєднується спадаюча вода з хащами ліаноподібних водоростей, створюючи при цьому ефект дівочих сліз. Вода у водоспаді виявилася дуже теплою, так що всі вирішили скупатися – просто непередавані відчуття стояти під вируючими водами.

На стоянці нас чекає автобус і ми їдемо до наметового містечка втомлені, але щасливі, де вже нас зачекались найгарніші кухарі, які приготували нам смачну вечерю. Вранці підіймаємось від приємного сніданкового аромату, робимо розминку і ранкове купання та сніданок. Холодно, але чи часто нам доводиться перебувати майже у пiдвiшаному станi мiж вдома водами (рiчкою i дощем), усміхаємося теплим краплинам лiтньої зливи. Прикольно!

Незабутня поїздка до перлини Тернопільської області – Джуринського водоспаду. Він є найбільшим водоспадом на Поділлі. Його висота близько 16 метрів Шум води лунає на кілька сотень метрів. Йдучи до Джурина розумієш, чому урочище назвали Червоним: без перебільшень і земля, і каміння тут червоного кольору.

Спускаємось по червоній доріжці не більш трьох хвилин і перед очима відкривається неземна краса, а прохолодні бризки водоспаду в спекотний літній день не зрівняються ні з чим.

Я просто закохалась в Західну Україну! Перш за все висловлюємо величезну подяку організаторам семінару Всеукраїнському громадському об’єднанню «Національна асамблея інвалідів України » та голові товариству «Зелений хрест» м. Львів Олександру Волошинському за чудову організацію і атмосферу пригод.

Голова Кіровоградської обласної організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері» Людмила Шукрута

ФОТОРЕПОРТАЖ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*