45 дітей з особливими потребами у минулому році відвідували Центр комплексної реабілітації у Ковелі

45 дітей з особливими потребами у минулому році відвідували Центр комплексної реабілітації у Ковелі. ковель, адаптація, корекція, інвалідність, інтеграція, outdoor, building, sky, house, window, road, ground, porch, stairs, door. A house that has a sign on the side of a road

45 дітей з особливими потребами у минулому році відвідували Центр комплексної реабілітації у Ковелі. ковель, адаптація, корекція, інвалідність, інтеграція

Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю м. Ковеля – комунальна установа сфери органів соціального захисту.

Заклад надає послуги дітям з фізичними та (або) розумовими вадами, які отримали статус «дитина з інвалідністю», віком – від народження до 18 років та дітям до трьох років (включно), які мають ризик щодо отримання інвалідності.

У Центрі працює реабілітаційна комісія, яка розглядає документи, подані для проходження курсу комплексної реабілітації, складає індивідуальні плани та контролює їх виконання.

Фахівцями здійснюється:

педагогічна корекція: розвиток мовлення, формування елементарних математичних умінь, ознайомлення з навколишнім світом, корекція дрібної моторики, підготовка руки до письма, впровадження елементів кондуктивної педагогіки А. Петьо, методики М.Монтессорі;

логопедична корекція: формування звуковимовної сторони мовлення, граматики та зв’язного мовлення, логопедичний масаж;

психологічне консультування та психологічна корекція: сенсорна корекція та сенсорна інтеграція, снюзлентерапія, казкотерапія, піскотерапія, лялькотерапія, естетотерапія, арттерапія, ігрова терапія;

соціальна реабілітація та інтеграція: формування навичок самообслуговування: харчування, одягання, особиста гігієна, прибирання приміщення, спілкування; розвиток ігрових навичок, формування навичок використання інформації: знаки дорожнього руху, телефон, годинник, гроші, виявлення та розвиток творчих здібностей, виховання культури поведінки, здійснення заходів з культурно-масової роботи;

фізична реабілітація: масаж з елементами ЛФК, фізіотерапевтичні послуги: електрофорез, магнітотерапія, тубус – кварц, парафінотерапія, інгаляції, дарсонвалізація, міостимуляція.

Торік послуги з комплексної реабілітації отримали 45 дітей з особливими потребами, з них – семеро з Ковельського району.

У Центрі функціонує кабінет фізичної реабілітації, ігровий зал. Для релаксації дітей облаштовано сенсорну кімнату. Перебування в ній сприяє покращенню емоційного стану, зниженню неспокою та агресивності, зняттю нервового збудження і тривожності, нормалізації сну, активізації мозкової діяльності, прискоренню відновних процесів після захворювань. У мобільному кабінеті центру проводять заняття з соціально-побутової адаптації. Дітей вчать бути самостійними, навичкам особистої гігієни. Методи оздоровлення маленьких пацієнтів постійно урізноманітнюються.

Значна увага приділяється роботі з батьками. Вони залучаються до реабілітаційного процесу, формування творчих підходів до навчання дитини і особистої участі в розвитку її здібностей.

Різноманітним і цікавим є дозвілля вихованців. Постійно у закладі проходять різноманітні заходи, майстер-класи, зустрічі, бесіди з представниками духовенства. До роботи доєднуються благодійні організації та волонтери.

Налагоджено співпрацю з міськрайонним Товариством Червоного Хреста, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням освіти, управлінням соціального захисту населення.

Фінансування Центру здійснюється з міського бюджету. У 2018 році на потреби закладу виділено понад 750 тисяч гривень. Майже 30 тисяч отримано з Ковельського району, Люблинецької та Дубівської ОТГ.

Вони спрямовувалися на оплату праці, енергоносіїв, придбання фізіотерапевтичних апаратів, облаштування та благоустрій прилеглої території.

Марія Кисляк,
директор Центру комплексної реабілітації
дітей з інвалідністю

Ковельська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*