В Павлограді відкрито єдиний у Західному Донбасі центр реабілітації для дітей-інвалідів

1 27 3 1016320 312991078909546 8409277557740369526 n-800x500 c 2. реабілітації

  1 27 3 1016320 312991078909546 8409277557740369526 n-800x500 c 1

На реконструкцію медико-соціального реабілітаційного центру енергетична компанія ДТЕК спрямувала понад 1 млн грн. До цього часу впродовж 7 років центр розміщувався на базі колишнього дитсадка. Його можливості значно обмежувались через малі площі. За цією причиною центр не міг прийняти всіх дітей, котрі потребують реабілітації, за матеріалами www.павлоград.dp.ua.

«Тепер можливості центру значно розширились. Одночасно спеціалісти центру зможуть надавати допомогу 50 маленьким пацієнтам. Раніше ми могли одночасно надавати поміч лише 20 дітям»

повідомила головний лікар МСЧ №7 Наталія Лапо.

Оновлений центр розмістився на вільних площах дитячого відділення лікарні. Енергетична компанія ДТЕК виділила більше мільйона гривень. Капітального ремонту зазнали системи електро та водопостачання, каналізації, опалення. Встановлено енергоефективні вікна і двері. Палати облаштували новими меблями та побутовою технікою, у деяких навіть встановили душові кабіни. Облаштували затишну їдальню. Центр обслуговує Павлоград, Тернівку, Першотравенськ, Павлоградський та Юр’ївський райони. Раніше не всі діти могли потрапити на відновлюючи сеанси через віддаленість від Павлограда.

Тепер, у разі потреби, батьки зможуть перебувати тут разом із дітьми цілодобово, для цього тут спеціально облаштовано 10 ліжок.

«Не дивлячись на складну ситуацію у країні, компанія ДТЕК продовжує підтримувати міста розвитку свого бізнесу. Ми завжди допомагали і будемо допомагати вирішувати соціальні, медичні та інші проблеми. Ми розуміємо, наскільки важливо було реконструювати реабілітаційний центр, аби діти з вадами здоров’я могли повернутись до повноцінного життя. Наш новий центр створювався зусиллями багатьох небайдужих людей — це влада міста, це віддані своїй справі медики, це представники ДТЕК. Це дуже важливо, коли компанія, навіть не дивлячись не безпрецедентно складні часи, продовжує соціальні інвестиції. Спільними зусиллями ми зможемо вирішити будь-яку проблему! Ми від душі бажаємо нашим дітям здоров’я і сподіваємось, що тепер медикам буде простіше надавати їм допомогу, простіше та ефективніше»

— сказав під час відкриття центру заступник директора ДТЕК шахтоуправління «Павлоградське» Анатолій Чирков.

«Тут працюють дуже висококваліфіковані спеціалісти. Але, щоб потрапити до них, потрібно було записуватись у великі черги. Тепер стало просторо, світло, затишно. Центр зможе допомогти значно більшій кількості дітей»,

– розповідають батьки дітей-інвалідів.

«Моя дитина у 2,5 роки отримала травму. Вона не могла ні ходити, ні говорити. У центрі ми уже проходимо реабілітацію 2 роки. Результати мене просто вражають. Зараз моя донька ходить, розмовляє»

– розповідає мама 4-річної Вероніки.

В дитячих кімнатах чимало іграшок, на стінах яскраві малюнки. Діти усміхнені, спокійні. Кажуть, що зовсім не лякаються людей у білих халатах.

«Намагались зробити так, щоб діти не відчували тут себе, як в лікарні. Створюємо домашній затишок. Центром керує лікар-педіатр, по сумісництву лікар-неонатолог. Вона має можливість виявити патологію уже при пологах, якщо є вади, то через місяць малі пацієнти мають змогу пройти реабілітаційний курс»

– розповідає головний лікар МСЧ №7 Наталія Лапо.

Пройти курс реабілітації матимуть змогу 746 дітлахів Західнодонбаського регіону. Із ними будуть працювати лікарі-педіатри, логопеди, психологи, масажисти та реабілітологи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*