Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич зустрівся з батьками дітей з інвалідністю, медиками, фахівцями з реабілітації

1 03 5 DSC 0078 2. реабілітації, інвалідністю

  1 03 5 DSC 0078 129 травня, напередодні відзначення Міжнародного дня захисту дітей, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич зустрівся з батьками дітей з інвалідністю, фахівцями з реабілітації дітей з інвалідністю, медиками з питань дитячої інвалідності, громадськістю та самими дітками з інвалідністю.

Зустріч відбулась в Державному закладі “Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України та була приурочена вирішенню проблем дітей з інвалідністю та забезпеченню їх права на життя.

Цей центр – один з найкращих в Україні реабілітаційних закладів в Україні, він єдиний, що має статус Всеукраїнського, сюди з’їжджаються з усієї країни дітки з різних областей, аби отримати повноцінний курс реабілітації. Звідси виникає і чимало питань, які потребують вирішення. Цими питаннями працівники центру, мамочки та батьки дітей, які проходять тут реабілітацію, поділились з Уповноваженим Президента з прав людей з інвалідністю.

На зустрічі разом із В.Сушкевичем було обговорено основні проблеми центру: відсутність шахти ліфту (причому, сам ліфт вже 20 років зберігається у центрі), проблема з новітнім обладнанням для реабілітації та потреба у розширенні самого центру, аби забезпечити повний цикл реабілітаційних послуг для діток, включаючи дітей шкільного віку. У зв’язку з тим, що центр є Всеукраїнським, виникають складнощі для тих, хто проживає в Києві, отримати реабілітацію для своїх діток: в Києві немає більш такого центру, а в обласні центри їх не приймають. Тому замість реабілітації раз у півроку, вони отримують реабілітацію лише раз у півтора року. До речі, реабілітація абсолютно безкоштовна! Така сама ситуація і в областях: жителі міст не мають змоги отримати реабілітацію в обласних реабілітаційних центрах.

В.Сушкевич пообіцяв вирішити окреслені проблеми та підняв питання щодо проекту закону України, в якому було б враховано потреби самої дитини на отримання реабілітації. Сам він назвав цей проект «Гроші ходять за дитиною». В ньому буде передбачено можливість нарахування певної суми грошей, відповідно до інвалідності, яку б батьки могли використати для оплати реабілітаційних послуг.

Також він звернув увагу на Концепцію соціальної педіатрії та реабілітації і державну програму допомоги реабілітаційним центрам.

Батьки дітей з інвалідністю також поділились проблемою дискримінації своїх дітей за ознакою інвалідності, що ще має місце в навчальних закладах України. Це питання не стосувалось власне реабілітації, але з боку В.Сушкевича та учасників дискусії, які мають досвід боротьби з дискримінацією в нашій країні, прозвучали поради щодо вирішення і цього питання.

ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» +ФОТО

Одна репліка к “Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич зустрівся з батьками дітей з інвалідністю, медиками, фахівцями з реабілітації”

  1. Ирина :

    Если на детей инвалидов еще как то обращают внимание, но как только исполняется 18 лет – все этот человек перестает интересовать все службы и нужен только своим родителям!!!! И сидит в 4х стенах, как в клетке !!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*