Український та австрійський досвід виховання особливих діток порівнювали у Кіровограді

1 11 5 in-text-2. діти

  1 11 5 in-text-1Днями до кіровоградського Центру реабілітації особливих діток завітав приємний гість – журналіст із Австрії Йоган Стейнбах. Йоган працює у Прес-службі міністра в обласному уряді краю Штирія, а подорожує Україною заради ознайомлення із життям та інтересами нашої громади, заради отримання нових знань про Україну, її людей, про проблеми і досягнення.

Мати пана Йогана працювала з особливими дітьми та займалася гарденотерапією (цей напрям реабілітації впроваджується і у кіровоградському Центрі), тож не випадково австрієць захотів ознайомитися із роботою закладу.

– Ми зустріли гостя зранку, коли розпочалися заняття. Пан Йоган із цікавістю спостерігав за дітьми та оглядав приміщення Центру. Його дуже вразила сенсорна кімната та наявність «живих куточків» з рибками та тваринками, – розповідає директор установи Анна Заботкіна. Також, пан Йоган був присутнім на занятті із гарденотерапії та зробив багато фотознімків на пам’ять.

Іноземний журналіст звернув увагу і на те, що у закладі знаходяться і діти із важкою патологією. Тим часом в Австрії існує кілька рівнів обслуговування дітей-інвалідів – це і спеціальні школи, і центри та індивідуальні відвідування фахівцями дітей вдома (для найскладніших випадків). Натомість інтернатних установ закритого типу, як в Україні, у Австрії немає давно – діти проживають у родинах та державна програма забезпечує їм якісні послуги в силу їх психофізичних можливостей.

Наостанок пан Йоган отримав подарунок від дітей, який вони зробили своїми руками та залишив письмове побажання Центру. І викладачі, і діти закладу дякують пану Йогану за візит і запрошують знову в гості. Окрема вдячність студентці Кіровоградського педагогічного ліцею Катерині Заботкіній за допомогу у якості перекладача і журналісту Ольгі Гріднєвій – за супровід австрійського колеги!

«tusovka.kr.ua» +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*