«Всередині наступного місяця – відкриття реабілітаційного відділення»,— А. Садовий

1 22 4 jumultithumb joomla-ua 2. реабілітації

  1 22 4 jumultithumb joomla-ua 1

Місто Львів цього року планує реалізувати великий проект зі створення нового та сучасного реабілітаційного центру. Відомо, що реабілітаційне лікування вирішує проблеми рухових дисфункцій, підвищує якість лікування основної нозології, якість життя, зменшує частоту ускладнень, відновлює 30-70% утрачених функцій. Роботи над створенням реабілітаційного відділення у Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вже тривають.

«Коли почалася війна і ми почали отримувати перших поранених, ми зрозуміли, що дуже важливо у місті мати високоякісне відділення для реабілітації наших хворих. Власне, така мета була поставлена. Сьогодні ми вже бачимо фінальні роботи. Всередині наступного місяця – відкриття цього відділення. За оснащеністю, за обладнанням, за якістю персоналу – нічого подібного комунальні і державні медичні установи в Україні не мають на сьогоднішній день.

Велика подяка всім, хто долучився. Безперечно, це місцевий бюджет – 3 млн. грн., які були виділені на ремонтну частину. Це Альфа Джаз, які подарували функціональні ліжка на 1 млн. грн., що дають можливість хворому бути максимально мобільним в ліжку, і обслуговуючому персоналу це значно полегшує роботу. Це компанія «ДТЕК», яка виділяє дуже велику суму – 3 млн. грн. – на унікальне спеціалізоване обладнання. Зараз починається монтаж цього обладнання, і до середини листопада цей монтаж буде завершений. Наша львівська пивоварня у день свого 300-річчя зробила також подарунок для лікарні швидкої допомоги – обладнання на півмільйона гривень. Фактично, і громада, і небайдужі люди допомагають все це обладнати.

Тепер задача – щоби наші хлопці, які сюди потраплятимуть, мали максимальну любов, тепло. Тому що дуже важливо допомогти людині повернутися до активного життя. Ця місія закладена у будівництво цього відділення, яке сьогодні ми готуємо до відкриття». — міський голова Львова Андрій Садовий.

В лікарні підлягатимуть реабілітації пацієнти інших відділень, зокрема кардіологічного та травматологічних. Щорічно реабілітаційними заходами в лікарні охоплено близько 7 тисяч пацієнтів – це більше 69 тисяч процедур, які зараз фахівці проводять в пристосованих приміщеннях.

«Система реабілітації в Україні взагалі не розвинена, а знаходиться у зародковому стані. Є окремі острівці в різних закладах охорони здоров’я різних форм власності. Ми почали працювати над цією проблемою з 2009 року, тоді була розроблена проектно-кошторисна документація. У 2013 році здійснена експертиза. А у 2015 році реалізація цього проекту стала можливою, тому що, по-перше, у нас були готові всі підготовчі роботи, по-друге, до цього нас спонукала ситуація в державі, і по-третє, цьому сприяла особиста позиція міського голови Львова щодо необхідності створення такого відділення. На сьогоднішній день проект реалізований.

Це відділення буде не тільки для людей, які були учасниками АТО. Реабілітаційні послуги в цій лікарні отримує понад 7 тис. пацієнтів щороку. Здійснюється 920 реабілітаційних процедур щороку. І все це відбувається в пристосованих приміщеннях. Таке відділення є вкрай необхідне лікарні, де поступають хворі з ДТП, де є відділення нейрохірургії, травматології, інфарктне та інсультне відділення. Щороку в Україні 110-120 тис. хворих потерпає від інсульту, 35% з них – люди працездатного віку, 20% з цих людей стає глибокими інвалідами. Фактично, інсульт – це найбільш інвалідизуюча патологія в Україні. Тому від того, наскільки рано ми розпочнемо реабілітацію, буде залежати подальша якість життя пацієнта.

Це відділення створене для того, щоб профілактувати ускладнення, щоб максимально відновити втрачені функції у пацієнтів з тією чи іншою патологією, і щоби зробити пацієнта максимально незалежним. Щоб хворий, який вже має інвалідизуючу патологію, міг себе обслуговувати, був максимально адаптований в соціумі.

Вартість проекту – 7,5 млн. грн.: 3 млн. виділило місто з міського бюджету на проведення ремонтних робіт, 4,5 млн. – це спонсорські кошти у вигляді обладнання та м’якого і твердого інвентарю.

Відкриється відділення орієнтовно 20 листопада цього року. Покази до госпіталізації будуть чітко прописані. Ми розуміємо, що буде ажіотаж, але в медицині є чіткі покази. Буде чітко прописано, хто потрапляє в це відділення і з якою патологією, будучи тут на лікуванні чи з інших закладів охорони здоров’я.

У планах – амбулаторна реабілітація, щоби після стаціонару хворий ще йшов в поліклініки і проходив там етап амбулаторної реабілітації. Ми до того прагнемо». — в.о. начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Наталія Літвінська.

Структура відділення реабілітації передбачає палатну зону (25 ліжок), маніпуляційну, три зали фізичної реабілітації, масажний кабінет, кабінети психолога, ерготерапії та інші допоміжні приміщення.

Комплекс реабілітаційного лікування передбачає: фізичну реабілітацію, психотерапевтичну, працетерапію (ерготерапію). Показами для реабілітаційного лікування є: нейрохірургічна і неврологічна патологія (наслідки черепно-мозкових травм, травми хребта і спинного мозку, судинних уражень головного і спинного мозку та ін.), патологія опорно-рухового апарату.

Методика роботи реабілітаційного відділення передбачає:

– заняття фізичною реабілітацією двічі на день у вигляді тренування в залі, тривалістю та інтенсивністю, визначеною фахівцем фізичної реабілітації, відповідно до функціонального стану пацієнта;

– один раз в день заняття з психотерапевтом (можливо, раз в 2-3 дні, відповідно до стану пацієнта);

– щоденні заняття з працетерапії (ерготерапії). Відповідно до функціонального стану пацієнта, заняття з ним можуть проводитись у палаті у вигляді самостійних занять чи навчань певних видів побутових навичок.

Довідка

На сьогоднішній день в Україні, як і в інших країнах світу, є тенденція до зростання кількості осіб із серцево-судинними захворюваннями. В Україні щороку близько 110-125 тис. жителів переносять мозковий інсульт, який є однією з найчастіших причин неповносправності та смертності населення країни. Слід зазначити, що 35,5% мозкових інсультів трапляються в осіб працездатного віку.

Більшість пацієнтів, які перенесли інсульт і вижили, стають неповносправними, а 20-25% з них до кінця життя потребують сторонньої допомоги у повсякденному житті. Якщо в 2012 році таких пацієнтів у Лікарні швидкої медичної допомоги було проліковано 1705, з них охоплено реабілітаційними методами лікування 834, то за 2014 рік таких пацієнтів було 2370, з них охоплено реабілітаційними методами лікування 1001.

Реабілітація хворих із спинномозковою травмою є особливо важким завданням, тому що пошкодження хребта і ураження спинного мозку часто супроводжується стійкими розладами рухової функції. Сучасні методики оперативного втручання та технології фіксації хребта дозволяють ліквідувати стиснення спинного мозку, зменшити травматичність хірургічних втручань та швидше вертикалізувати пацієнта.

Організація процесу лікування та реабілітації в цілому має неабиякий вплив на подальші результати лікування. При плануванні всі заходи, методи та засоби, які будуть застосовуватись в процесі фізичної реабілітації, умовно можуть бути направлені на вирішення трьох основних завдань, а саме:

– профілактика ускладнень;

– максимальне відновлення порушених травмою рухових функцій;

– забезпечення оптимального рівня незалежності.

Марта Більська

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*