У Харкові відбувся семінар з проблем реабілітація осіб з інвалідністю

1 18 5 20151113 115037 1 2. утос, незрячих, реабілітації, інвалідністю

  1 18 5 20151113 115037 1

12-14 листопада 2015 року у Харкові проходив всеукраїнський семінар «Реабілітація осіб з інвалідністю. Проблемні питання реалізації державної політики у сфері реабілітації осіб з інвалідністю на регіональному рівні», організований Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея інвалідів України» та Харківською громадською організацією незрячих юристів.

Під час семінару були представлені напрацьовані експертами проекти змін до нормативно-правових актів у сфері забезпечення життєдіяльності осіб з порушенням зору та обговорені питання:

• реформи системи забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації, реабілітаційними послугами, а також помічниками та асистентами;

• посилення впливу громадських організацій на проведення державної політики щодо сприяння індивідуальній мобільності незрячих з урахуванням досвіду організацій, які їх об’єднують;

• правові аспекти, особливості судового захисту поновлення порушеного права на реабілітацію.

В роботі семінару взяли участь більш як 60 осіб, представники органів місцевого самоврядування, лідери та активісти громадських організацій людей з інвалідністю, а також провідні фахівці у сфері реабілітації.

Перед учасниками семінару виступила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Олександрівна Горбунова-Рубан, яка поділилась досвідом вирішення проблем пов’язаних з соціальним захистом людей з інвалідністю у Харкові.

Представник департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації детально проінформував учасників семінару про державну політику забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації, а представник Харківського міського центру зайнятості проінформував учасників семінару про проблемні аспекти працевлаштування та трудової реабілітації осіб з інвалідністю.

Досвідом свої роботи з учасниками семінару поділились керівники харківських громадських організацій Москалець Сергій Дмитрович, Бутенко Валентина Антонівна та Лепетюк Олег Леонідович. Голова Координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні Ясеновська Марія Едуардівна розповіла учасникам семінару про судову практику у справах пов’язаних з проявами дискримінації за ознакою інвалідності.

В роботі семінару взяли участь представники Українського товариства сліпих, зокрема, заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих Осадчий Олександр Михайлович, начальник Відділу реабілітаційної та оргмасової роботи Центрального правління УТОС Савченко Ольга Володимирівна, голова Львівської обласної організації УТОС Кукуруза Любов Дмитрівна, голова Дніпропетровської обласної організації УТОС Горбенко Василь Григорович та заступник голови Київської міської організації УТОС Романюк Віктор Володимирович.

Крім того учасники семінару відвідали Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс імені В. Г. Короленка в якому навчаються незрячі діти, де учасників семінару ознайомили з навчально-реабілітаційним процесом та провели для них невеличку екскурсію по закладу. Вихованці навчального закладу зустріли учасників семінару концертом під час якого продемонстрували свої вокальні та хореографічні таланти.

Результатом заходу стало, рішення про проведення громадської експертизи існуючої системи забезпечення технічними засобами реабілітації з метою її вдосконалення.

  1 18 5 20151112 144432 2

Харківська громадська організація незрячих юристів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*