Особливій дитині – повноцінне життя

1 26 4 741254394 2. монтессорі, реабілітації

  1 26 4 741254394 1

Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля став переможцем у конкурсі проектів місцевих ініціатив Волинської обласної ради та отримав можливість працювати за методикою Марії Монтессорі.

Проблема інвалідності дуже гостро постає перед суспільством, коли це стосується дітей. Зокрема, у Ковелі та Ковельському районі налічується 580 дітей з різними вадами розумового та фізичного розвитку, і ця цифра з кожним роком невпинно зростає. Діти-інваліди потребують підтримки, допомоги та розуміння. Саме тому головні зусилля колективу Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля концентруються на процесі комплексної соціальної реабілітації, спрямовуються на особливу дитину.

Нещодавно центр став переможцем у конкурсі проектів місцевих ініціатив Волинської обласної ради за напрямком “Організація ефективної системи надання послуг населенню”. Завдяки – проекту “Особливій дитині — повноцінне життя” були придбані матеріали за методикою М. Монтессорі, вартість яких становить 50 тис. грн. (45 тис. грн. було надано з обласного бюджету і 5 тис. грн. – з міського бюджету).

Методика, за якою відтепер працюватимуть і в Ковелі, розроблена італійським педагогом Марією Монтессорі ще на початку ХХ століття. Нині вона успішно використовується в усьому світі.

Працюючи з дітьми, Марія Монтессорі звернула увагу на те, що дітям властиве особливе мислення, яке відрізняється від мислення дорослого. Крім того, вона помітила, що дитина у своєму розвитку переживає кілька особливих періодів, коли вона більш відкрита для сприйняття інформації. “Що в дитини в руках – те у розумі”, – це коротке і змістовне формулювання важливої ролі вправ на розвиток дрібної і крупної моторики. Саме тому дуже важливо забезпечити дітям можливість отримати якомога більше відчуттів.

Серед матеріалів, за якими фахівці Центру проводитимуть заняття з дітьми-інвалідами, – розвиваючі ігри, дошки Сегена, ляльковий театр, картки Домана, карти-пазли України та світу, кубики Зайцева, настінні розвиваючі модулі, світлодіодна пісочниця (малювання піском) та ін. Усе це є ключем до навколишнього світу, завдяки якому дитина впорядковує і навчається усвідомлювати свої хаотичні і необроблені враження про навколишнє оточення.

Марія Кисляк,
директор Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля

Громадсько-політична газета “Вісті Ковельщини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*