У міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів фахівці ділилися досвідом

1 21 4 1860045879 big 2. дітей-інвалідів, особливими потребами, реабілітації

  1 21 4 1860045879 big 1

“Співпраця психолого-медико-педагогічних консультацій та центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів як невід’ємна складова результативності реабілітаційного процесу” – під такою назвою пройшов «круглий стіл» у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради.

Захід організовувала і провела лікар-дефектолог центру Тетяна Рясновська, яка стала переможцем загальноміського конкурсу-рейтингу популярності та здобутків «Гордість міста – 2015» у номінації “Працівник сфери послуг року”.

За “круглим столом” зібралися фахівці психолого-медико-педагогічних консультацій, до яких батьки дітей з особливими потребами звертаються первинно, а також лікарі-неврологи, які виявляють на ранніх стадіях порушення у розвитку дитини й рекомендують звернутися за соціальними послугами. Фахівці поділилися досвідом, обговорили сучасні методи колекційної роботи та форми взаємодії у допомозі діткам з особливими потребами.

Тетяна Рясновська презентувала умови закладу, соціальні послуги, які надає центр, розповіла про напрацювання та методи роботи з дітками з особливими потребами (елементи методики Марії Монтессорі, логопедична корекція, корекція індивідуальних особливостей розвитку дитини, пісочна терапія, сенсорна кімната, ігротерапія та ін.)

«Є дітки з певним своїм світоглядом (наприклад, аутисти), який змінити практично не можливо. Важливо, адаптувати до такої дитини батьків та навчити саму дитину жити в суспільстві», – наголошували практики під час зустрічі. Тетяна Рясновська підкреслила, що єдиноправильним шляхом у розвитку таких дітей є не дельфінотерапія чи іпотерапія, а щоденна робота батьків та фахівців з дитиною, особливо на ранньому періоді розвитку.

Наголошувалося на тому, що діти з особливими потребами мають бути максимально самостійними і мати змогу подбати про себе в дорослому житті. «Чим раніше здійснено корекційний вплив на таких діток та надана кваліфікована допомога батькам, тим раніше і кращим буде результат. Батьки не повинні сидіти вдома та приховувати проблему, нівелюючи нею. Адже потрібна титанічна, постійна та довготривала робота як батьків, так і фахівців для того, щоб отримати результат реабілітації», – сказала Тетяна Рясновська.

Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради функціонує 3 роки (з 22 травня 2012 року). Структура закладу складається з двох відділень: фізичної реабілітації та відділення соціальної та психолого-педагогічної реабілітації. Функціонує 7 груп, в яких дітки розподілені за віком та рівнем розвитку. Центр розрахований на 50 місць, та на сьогоднішній день на реабілітації перебувають 78 пацієнтів – дітей віком від 2 до 18 років. За 2015 рік у центрі отримали реабілітаційні послуги 121 дитина.

Управління по зв’язках з громадськістю міської ради

Житомирська міська рада +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*