В долонях щедрої турботи

1 12 4 IMG 2675 1 2. реабілітації, інваліди

 1 12 4 IMG 2675 1

Якість суспільного життя оцінюється зовсім не матеріальними речами, а тим, наскільки в ньому комфортно почуваються люди, які потребують уваги і підтримки. Діяльність міського центру реабілітації спрямована на виконання дуже важливої місії – дати майбутнє дітям з вадами розвитку, забезпечити їм право на «звичайне» дитинство, довести широкому загалу, що особливі діти потрібні суспільству, як і будь-яка інша людина, що прийшла у цей світ.

 1 12 4 IMG 0087 2

Комунальний заклад «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів» ім. З.А.Матвієнко є об’єктом власності територіальної громади міста Вараш, закладом управління праці виконавчого комітету міської ради м. Вараш, який здійснює свою діяльність на правах юридичної особи. Метою діяльності установи є організація та проведення реабілітаційних заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей-інвалідів, а також забезпечення денного догляду та зайнятості для інвалідів.

Цілеспрямованість, послідовність, системність і комплексне вирішення поставлених завдань – визначальна риса діяльності колективу Центру. Як один злагоджений механізм працюють у центрі педагогічні і медичні працівники. Для дітей кожна хвилина перебування насичена приємними емоціями, знаннями, подіями. Тут вони почуваються як звичайні діти, граючись – постійно пізнають щось нове.

 1 12 4 IMG 0034 3

Задля повноцінного розвитку дітей і молоді з особливостям розвитку у закладі надаються профільні реабілітаційні послуги із соціальної, психолого-педагогічної, фізичної реабілітації, професійної орієнтації, медичного спостереження. Також організовані додаткові соціальні послуги – послуга денного догляду з метою психологічного розвантаження сім’ї, дати можливість одному з батьків бути соціально активним та соціальний супровід/ патронаж для осіб, які через тяжкий інвалідизуючий стан не можуть відвідувати заклад.

Отримувачами послуг Центру є діти-інваліди всіх нозологій, діти, які мають ризик отримати інвалідність, інваліди після 18 років з інтелектуальною недостатністю, ураженнями ЦНС, психічними розладами.

 1 12 4 IMG 0071 4

Основними формами обслуговування отримувачів послуг у Центрі є амбулаторне, стаціонарне перебування, денний догляд, соціальний патронаж, консультування.

Фінансування закладу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів передбачених договорами про міжбюджетні трансферти між Кузнецовською та районними (міськими) радами. З 01.04.2016 року у Центрі організовані послуги для дітей із 13 районів і міст Рівненської області.

Зарахування отримувачів послуг до Центру здійснюється через управління праці за заявами батьків.

За перше півріччя 2016 року реабілітаційні послуги у Центрі отримали 133 особи. Із них: на соціальній послузі денного догляду знаходилося 22 дітей та 25 інвалідів. Послуги соціальної реабілітації на амбулаторній формі перебування отримували 31 дитина-інвалід, 15 дітей групи ризику, на стаціонарній формі – 37 дітей. Отримувачами послуги супроводу/патронажу було 3 інвалідів.

Відповідно затвердженої мережі у Центрі функціонує 6 груп: 1 група – ранньої реабілітації (0-2 роки), 2 – соціальної реабілітації (7-14 років), 1 – професійної реабілітації (14-18 років), 2 – для інвалідів (після 18 років).

У відділеннях соціальної реабілітації та медичного спостереження фахівцями надаються послуги, які дозволяють якісно відновити фізичний, психологічний і соціальний статус дітей та молоді з особливостями розвитку без відриву їх від сім’ї. Реабілітаційний процес здійснюється на основі наукового змісту, форм і методів психолого-педагогічної науки. Корекційно – педагогічна, реабілітаційно-відновлювальна робота проводяться з використанням передових реабілітаційних методик та технологій Монтессорі-педагогіки, кондуктивної педагогіки Петьо, елементів нейро-розвиткового підходу Бобат і рефлексної локомоції Войт-терапій, інтенсивної нейрофізіологічної корекції хребта за методиками В.Козявкіна, І.Мухіна, А.Смолянінова, В.Євмінова.

 1 12 4 КМЦРДІ-8 5

Система реабілітаційних та соціальних послуг спрямовані на формування життєвої компетентності отримувачів послуг, навчання їх соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, повернення їх до активної участі в житті, здатності до сімейно-побутової і громадської діяльності, створення передумов для інтеграції у суспільство.

Педагогічно-корекційні заходи передбачають здійснення психолого-педагогічної, соціальної, професійної діагностик, визначення ступеня індивідуальних потреб, проведення корекційних занять, консультування, психологічного прогнозування і включають різні форми занять, семінарів, тренінгів, гурткову роботу, дозвіллєву діяльність.

Заходи професійної реабілітації направлені на формування у дітей передумов трудової, навичок і умінь побутової діяльності, розвиток творчих здібностей. З цією метою функціонує 9 різноманітних гуртків.

Соціокультурний напрямок реабілітації забезпечується проведенням музичних занять і організацією дозвілля отримувачів послуг.

Зміст послуги соціального супроводу/патронажу для дітей-інвалідів, інвалідів, які мають тяжкий інвалідизуючий стан, передбачає проведення корекційних занять, консультування, проведення заходів фізичної реабілітації в домашніх умовах.

Відповідно до угоди про співпрацю між Управлінням освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та Центром, у закладі, поряд із реабілітаційними заходами, вчителями ЗНЗ надаються освітні послуги для дітей, яким за рішенням ПМПК рекомендоване індивідуальне навчання.

 1 12 4 IMG 2805 6

Відповідно до угоди з КМЦСССДМ у закладі функціонують гурток з адаптивної фізкультури «Школа здоров’я», та народознавчий клуб «Джерела». Також тісно співпрацюємо із закладами міста: дитячою публічною бібліотекою, центром зайнятості.

У відділені медичного спостереження фахівцями надаються послуги, які сприяють покращенню здоров′я, життєвих функцій організму отримувачів послуг, профілактиці ускладнень та рецидивів захворювань.

Організація реабілітаційних заходів включає:

– проведення оцінки загального стану та функціональних можливостей отримувачів послуг, визначення їх фізичної, сомато-фізіологічної, сенсорної та психологічної спроможності;

– визначення адекватності та послідовності заходів лікувально-профілактичного характеру;

– здійснення постійного нагляду та контролю за фізичним, соматичним та психічним станом дітей-інвалідів;

– організацію та контроль за виконанням закладі санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та профілактичних заходів, здійснення санітарно-освітньої роботи.

Послуги відділення медичного спостереження здійснюються відповідно до призначень лікарів(педіатра, невролога, ортопеда, психіатра, терапевта). Діти-інваліди, інваліди отримують послуги з фізичної реабілітації: масажу, лікувальної фізкультури, теплолікування, фізіотерапії, бальнеології.

У Центрі окрім основних реабілітаційних послуг організовані і проводяться лікувально-профілактичні заходи. Задля того в закладі функціонує фітобар, в якому отримувачі послуг споживають фіточаї, киснево-синглентні пінки та комплекс «Соляна кімната», де отримують послуги із галотерапії і психорелаксації.

Послуги комплексу «Соляна кімната» організовані також і для населення міста (на платній основі). Обгрунтована вартість одного сеансу становить 25 грн. Даною послугою нинішнього року скористалися 49 жителів міста.

КЗ «Центр реабілітації» – це гостинна і привітна родина, де завжди панує любов та доброта, порядність і турбота. Кожний працівник центру-фахівець своєї справи, який щохвилини готовий прийти на допомогу, підтримати, навчити та просто зрозуміти. Щоб працювати з такою категорією дітей та молоддю, потрібно бути не просто фахівцем, для цього потрібно мати велике милосердне серце, терпіння та бажання прийти на допомогу. Завдання це надзвичайно непросте, адже працювати з такими дітьми нелегко як фізично, так і емоційно. Проте результати роботи того варті!!!

Звісно, досягнути ефективності у роботі спеціалісти не змогли б без належної фінансової підтримки. Матеріальну базу в Центрі допомогли створити влада міста, батьки отримувачів послуг, основне містоутворююче підприємство – ВП РАЕС, інші установи та жителі міста та наш земляк, меценат В.Н.М’ялик. Дружнім колективом ми всі максимально сприяємо покращанню здоров’я наших отримувачів послуг, допомагаємо їм якомога комфортніше почуватися у громаді, мати рівні права і можливості, відчувати турботу і піклування ближніх.

Директор Н.Федінчик

Вараш | Новини Кузнецовська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*