Цьогоріч діти з інвалідністю також можуть пройти реабілітацію. Куди звертатися криворіжцям?

Цьогоріч діти з інвалідністю також можуть пройти реабілітацію. Куди звертатися криворіжцям?. іпр, кривий ріг, документ, послуга, інвалідність

Цьогоріч діти з інвалідністю також можуть пройти реабілітацію. Куди звертатися криворіжцям?. іпр, кривий ріг, документ, послуга, інвалідність

Попри війну, у державному бюджеті передбачено заходи для реабілітації дітей із труднощами в розвитку або з інвалідністю. Як криворіжцям отримати послуги з реабілітації, пояснили у міському департаменті соцполітики.

«Один з батьків або законний представник дитини має подати за місцем обліку до районного управління праці та соціального захисту населення заяву про направлення дитини до відповідної реабілітаційної установи», – зазначили у департаменті.

До заяви також необхідно додати законодавчо визначені документи (показати оригінали і надати копії):

  • паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації (надалі – ІПР), що видана ЛКК лікувально-профілактичного закладу;
  • паспорта громадянина України законного представника дитини з інвалідністю;
  • документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);
  • одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають про це відмітку в паспорті громадянина України);
  • виписку з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до ІПР, у якій зазначається обсяг та строки їх проведення.

УВАГА!!!

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до ІПР за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І або ІІ ступенів – 16 тис. грн, ІІІ ступеня – 25 тис. грн, дитині-сироті/дитині, позбавленій батьківського піклування – збільшується на 50% для кожного ступеня.

Діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) та діти віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання виникненню інвалідності) можуть бути забезпечені реабілітаційними заходами відповідно до Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 №31.

Цей Порядок визначає механізм надання комплексних реабілітаційних послуг у державних реабілітаційних закладах сфери управління Мінсоцполітики України та комунальних реабілітаційних закладах.

Ознайомитися із переліком реабілітаційних установ можна на сайті Мінсоцполітики України: www.mps.gov.ua, за посиланнями «Особам з інвалідністю», «Реабілітація дітей з інвалідністю», далі – «Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я».

Також за консультацією можна звернутися до районного управління праці та соцзахисту населення за телефонами:

Металургійний район – (068) 499 1433;
Довгинцівський район – (068) 188 1010;
Покровський район – (068) 601 2651;
Інгулецький район – (096) 043 8568;
Саксаганський район – (097) 828 8432;
Тернівський район – (097) 503 3528, (067) 433 6786;
Центрально-Міський район – (067) 777 3560, (068) 690 3005.

Зауваження та пропозиції можна надавати за електронною адресою: e-mail:

Телефон «гарячої лінії»: 097 027 2624.

ТРК “Рудана”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*