Депутатам Житомирської міськради показали Центр реабілітації для дітей з інвалідністю, аби вони розуміли потреби соцзакладів (ФОТО, ВІДЕО)

Депутатам Житомирської міськради показали Центр реабілітації для дітей з інвалідністю, аби вони розуміли потреби соцзакладів (ФОТО, ВІДЕО). житомир, центр реабілітації, депутат, екскурсія, інвалідність

Депутатам Житомирської міськради показали Центр реабілітації для дітей з інвалідністю, аби вони розуміли потреби соцзакладів. житомир, центр реабілітації, депутат, екскурсія, інвалідність

Чим займаються та які послуги пропонують заклади соціальної сфери Житомира – 1 лютого вирішили показати депутатам міської ради нової каденції. Зокрема, 1 лютого таку екскурсію влаштували в Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. Тут депутатам показали, як проходять заняття та яку матеріальну базу має комунальна установа.

У центрі реабілітаційні послуги надаються дітям віком з 2 до 18 років. За рік допомогу тут отримує близько 400 дітей.

«У 2019 році ми за спонсорські кошти придбали реабілітаційний апарат, який допомагає розвивати пасивно суглоби діток рук та ніг. Якщо це стосується фізіотерапічних послуг, ми також надаємо такі сучасні послуги: інформаційно-хвильова терапія, фототерапія, киснева терапія. Тобто діти мають повний спектр послуг. Що стосується психолого-педагогічного втручання – це форбрейн-обладнання у корекційній роботі логопеда. Тобто ми забезпечені тим обладнанням, але у нас є перспектива рухатися вперед і бачення того, щоб ми хотіли бачити в наступному. Це стосується й розширення приміщення, й спектру послуг, які ми надаємо дітям», – розповідає логопед, методист КУ «Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» Тетяна Рясновська.

Закладам соціального призначення потрібно розвиватися, а депутати мають про це знати, пояснює мету візиту директорка департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір.

«Дійсно, сфера комплексної реабілітації активно розвивається у світі, застосовуються нові методи, вона не стала система. Постійно щось впроваджується нове, вчені досліджують, практики втілюють у життя, а ми активно слідкуємо за цим, не лише за українськими, а також за міжнародними практиками стосовно реабілітації. Нові методи, навички, матеріали застосовуються для цього, і, звісно, ми хочемо застосовувати це для наших дітей. Наразі у нас обмежені площі, тому що це орендоване приміщення, звичайно, ми хочемо розширятися, зокрема розширювати денний догляд для того, аби діти мали можливість гуляти надворі. В літній період ми б хотіли встановити інклюзивний літній майданчик. Гадаю, що всі ці перспективи можливі до втілення», – говорить директорка департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір.

2 лютого депутатів запросили ознайомитися з роботою ще двох соціальних закладів.

«Пропонуємо депутатам ознайомитися з іншими нашими закладами. Один з них – Центр надання послуг одиноким непрацездатним громадянам, територіальний центр, це наш заклад. Інший – це Центр підтримки безхатченків. Не можу сказати, що це наш заклад з мережі, це громадська організація, яка надає ці послуги на підставі договору замовлення Житомирської міської ради за надання фінансової підтримки. Тобто це наші три дитини соцсфери. Ми хочемо, щоб депутати ознайомилися з їх роботою та знали їх специфіку, знали ці заклади», – додала Вікторія Краснопір.

Житомир.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*