Філософія буття КЗ «Центр реабілітації» (ФОТО)

Філософія буття КЗ «Центр реабілітації» (ФОТО). кз «центр реабілітації», кузнецовськ, дитина-інвалід, неповносправна особа, повага, floor, person, wall, indoor, furniture, balance. A woman sitting on a table

Кузнецовськ. Як легко описати ту щасливу мить, коли народжується дитина!!! Настільки ж непросто прийняти те, що ця дитина, можливо, ніколи не скаже слово «мама», не побіжить назустріч, не почує ніжної материнської пісні… І дуже важливо щоби поруч з родинами, у яких є такі проблемні діти, були люди, які здатні зігріти словами підтримки, взяти на себе частину турбот, допомогти зрозуміти, що є найважливішим у цей період для розвитку дитини.

Таку дієву допомогу і підтримку наші містяни нині можуть отримати в комунальному закладі «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» імені З.А Матвієнко, адже тут працюють прекрасні фахівці, чуйні люди, у яких філософією буття є девіз «Не відвернись, зрозумій, прийми, підтримай, допоможи».

Діяльність всього колективу Центру базується на вірі в те, що кожна дитина, кожна повнолітня особа з особливостями в розвитку є повноцінною Людиною, яка має такі ж самі права, як і інші люди, передусім право бути любленою, визнаною і шанованою як особистість, зі своїми неповторними талантами і здібностями.

Тому найпершою засадою нашого ставлення до вихованців є повага, в основі якої лежить визнання людської гідності та рівноцінності неповносправної особи. Така повага вимагає пошани особистості, її думок, побажань, права власного вибору і є життєво необхідною для її здорового розвитку та формування відчуття власної гідності, позитивного образу себе.

Реально оцінюючи обмеження наших отримувачів послуг, ми віримо, що кожна дитина, кожна повнолітня особа має свої здібності і таланти, які працівники закладу розвивають і дарують іншим. А тому другою засадою нашого ставлення до «особливих» дітей і молоді є віра в них. Віра в те, що кожна дитина несе в собі дари, які потрібні іншим, які можуть зробити цей світ кращим. Ми сподіваємося, що наша віра передається їм та сприяє формуванню в них відчуття ціннісності свого життя та своєї вартісності у цьому світі.

Наша праця базується на потребі розуміння кожної дитини, її індивідуальних особливостей, можливостей та обмежень. Без такого індивідуального розуміння неможлива будь-яка реальна праця у напрямку сприяння розвитку дитини. Таке розуміння може бути досягнене лише спільними зусиллями усіх працівників Центру у тісній співпраці з родинами наших вихованців.

Виходячи з усього вищесказаного, рушійною силою, що мотивує нас у нашій праці, є турбота про кожного вихованця. Щоденно піклуючись про них, ми допомагаємо їм віднайти своє місце у цьому світі. Для нас, наші вихованці «особливі» по-своєму. Вони – особливо талановиті, особливо – здібні, особливо – терплячі… І в них – особливе ставлення до життя, у них є багато чому повчитися. Їхнє завзяття, прагнення, стремління жити і виживати у цьому непростому світі є прикладом для наслідування нам – світу здорових Людей. У повсякденній суєті, приймаючи як належне, ми ніколи не задумувалися яким божим даром ми володіємо, маючи можливість ходити по цій землі власними ногами, творити здоровими руками, мислити світлою, мудрою головою!!!

Тому цінуймо, те що маємо і, не цураймося, а бодай, добрим словом, посмішкою, увагою підтримуймо тих, кого доля обійшла стороною.

Сподіваємося, що філософія нашого ставлення до дітей та повнолітніх осіб з особливостями в розвитку виходитиме за стіни Центру і мінятиме погляди та стереотипи жителів міста зокрема, і суспільства в цілому. Адже всі ми – Люди, проте різні за вподобаннями, можливостями… і, на жаль, за станом здоров’я теж. Тож поважаймо і допомагаймо один одному. Наш заклад, вихованці відкриті до співпраці не лише у період новорічних свят, а і в повсякденні теж.

Директор центру
Н.Федінчик

Кузнецовська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*