Громадськість звернеться до міської влади з проханням створити в Сумах центр комплексної реабілітації для дорослих

Громадськість звернеться до міської влади з проханням створити в Сумах центр комплексної реабілітації для дорослих. суми, центр комплексної реабілітації, доступність, зустріч, інвалідність

Громадськість звернеться до міської влади з проханням створити в Сумах центр комплексної реабілітації для дорослих. суми, центр комплексної реабілітації, доступність, зустріч, інвалідність

29 вересня представники ГО “Бюро правничих комунікацій” провели в Сумах комунікаційну зустріч «Медична реабілітація людей з інвалідністю в умовах пандемії COVID-19: подолання бар’єрів та розширення можливостей», у ході якої було прийняте рішення звернутись до міської влади з проханням розглянути можливість створення в Сумах центру комплексної реабілітації для дорослих. Захід проходив в онлайн-форматі.

Громадськість звернеться до міської влади з проханням створити в Сумах центр комплексної реабілітації для дорослих. суми, центр комплексної реабілітації, доступність, зустріч, інвалідність

За словами голови ГО “Рука допомоги” Олега Габа, наявні у місті можливості реабілітації людей з інвалідністю, старших 20-25 років, більше направлені на адаптацію, соціалізацію осіб, а не на відновлення здоров’я. Як наслідок – відсутній комплексний підхід до реабілітації. Раніше сумчани вирішували це питання проходженням реабілітації в інших містах, втім пандемія суттєво обмежила можливості пересування у межах країни, у зв’язку з чим частина осіб з інвалідністю не отримали послуги санаторно-курортного лікування та реабілітації. Тож поява в місті сучасного закладу, де городяни у разі потреби могли б отримувати якісні реабілітаційні послуги, є не просто бажаним, а вкрай необхідним.

“Ми неоднаразово піднімали це питання на комітеті доступності, на різних координаційних радах, однак вирішення цього питання з місця не зрушилось, проблема залишається не вирішеною. У нас в місті є хороші приклади – центр реабілітації дітей, центр надання соціальних, медичних та психологічних послуг учасникам бойових дій, учасникам АТО та членам їх сімей. Центр комплексної реабілітації для дорослих з можливістю отримувати якісні послуги медичної реабілітації зараз вирішив би багато проблем для сумчан, що мають інвалідність, не тільки в період поширення коронавірусу, а і загалом”, – зазначив Олег Габ.

Директорка ГО “Феліцитас” Тетяна Гусєва наголосила на проблемі фізичної недоступності окремих реабілітаційних установ. Як приклад, навела приклад їхнього закладу, що вже 20 років займається реабілітацією дітей з інтелектуальними та фізичними порушеннями. Нині практично зруйнована дорога не дозволяє безперешкодно потрапити до закладу особам, що користуються колісними засобами. Неодноразові звернення до місцевої влади не були почутими.

Серед проблем, що не вирішується роками – забезпечення якісними засобами реабілітації осіб з порушеннями слуху. Про них та про досвід адвокації цих питань розповіла голова ГО “Спеціально для тебе” Анастасія Макаренко.

Про наявні в місті програми реабілітації розповіла заступниця департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Алла Ковтун.

До заходу долучився регіональний представник Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитро Бойченко.

На зустріч були запрошені міський голова, а також представники відділу охорони здоров’я. До заходу вони не долучились.

Комунікаційні зустрічі є частиною проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми”. Проєкт реалізується у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Як розповіла менеджерка проєкту Марина Єжкун, узагальнені пропозиції, направлені на підвищення якості реабілітаційних послуг особам з інвалідністю, наразі доопрацьовуються і у найближчий час будуть надіслані до Сумської міської ради.

Цей захід відбувся в рамках проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми”. Проєкт реалізується у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю ГО «Бюро правничих комунікацій» i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*