Іпотерапія: як коні лікують тіло і заспокоюють душу людей (ФОТО, ВІДЕО)

Іпотерапія: як коні лікують тіло і заспокоюють душу людей (ФОТО, ВІДЕО). заняття, корекція, кінь, лікування, іпотерапія, animal, floor, halter, person, bridle, mule, horse tack, horse supplies, clothing, mare. A person sitting on a horse

Іпотерапія: як коні лікують тіло і заспокоюють душу людей. заняття, корекція, кінь, лікування, іпотерапія

Кінь. Яке перше враження у вас складається, почувши чи побачивши цю тварину? Хтось боїться, почувши тільки одне слово- “кінь”, хтось взагалі байдужий, а дехто відчуває тільки приємні емоції. Коні – це горді, сильні, швидкі тварини, міцної статури з могутнім тілом і сильними ногами. Загалом у світі існує декілька сотень порід коней, кожна з яких має свої переваги і призначення. Адже використовують тварин як і в домашньому господарстві, так і в спорті. Та основне, варто відмітити, що коні лікують.

Іпотерапія – це унікальний метод лікування і реабілітації за допомогою коня. Вона корисна дітям з різними психічними чи фізичними вадами розвитку. За допомогою занять з конем корекції піддаються такі недуги, як дитячий церебральний параліч, розсіяний склероз, запальні і дегенеративні захворювання нервової системи, травми головного мозку, ураження органів чуття (зору і слуху), аутизм, синдром Дауна, неврози.

Діти з емоційними порушеннями за допомогою коня вчаться спілкуватися, а у малюків з ураженням ЦНС, прикутих до інвалідного крісла, завдяки іпотерапії з’являється можливість відчути, як це – ходити. Адже рухові імпульси, які вершнику передає кінь, дуже схожі на ті, що ми самі отримуємо при ходьбі.

Крім того, за один крок кінь здійснює близько 110 різних коливальних рухів, і для того, щоб утримати рівновагу в сідлі, наїзник змушений задіяти такі м’язи, про наявність яких він раніше навіть не підозрював.

Фото з відкритих джерел

У нас в Україні є декілька центрів хороших, де працюють реабілітологи з дітками. Взагалі іпотерапія – це комплексне заняття, коли з дітьми працюють реабілітологи, масажисти. До речі температура тіла у коня трохи вище ніж у людини, 37 – 38,5 градусів, і коли вершник сідає без сідла отримує тепловий масаж. Також, коли кінь іде шагом у дитини починають працювати м’язи, так ніби вона також крокує. Тобто, коли дитина сидить на коні у неї працює спина, ноги, грудна клітка животик підтягується, абсолютно все. І ті дітки, які не можуть ходити у них буде розвиватися м’язова пам’ять, – розповідає Ірина Косик, тренер дитячого кінного клубу.

Іпотерапія допомагає не тільки діткам, а й дорослим. Дуже позитивно впливає на психічні захворювання, депресію. Лікування іпотерапією складається не тільки з верхової їзди, але також з безпосереднього спілкування та догляду за конем, що дозволяє зняти стресовий стан, позбутися від напруги, почуття страху або тривоги. Підхід до кожного пацієнта є особливим, для кожного потрібно підібрати свого коня.

Є багато критеріїв відбору тварин. По перше по характеру. Для іпотерапії є нюанси по ширині спини, він м’яко повинен іти, але при цьому несильно повільно має бути ритмічність. Якщо кінь буде дуже високий з ним буде незручно займатися, знову ж таки якщо маленький сильно, вони швидко ходять, теж буде незручно для іпотерапії. Для дітей головне аби коні були спокійні і слухалися і терпеливо відносилися до маленьких діток, – розповідає Ірина Косик, тренер дитячого кінного клубу.

Важливо відмітити, що їздити верхи рекомендують не тільки тим, хто має проблеми із здоров’ям, а й усім бажаючим. Кінь заряджає неймовірною енергетикою та покращує ваше, як фізичне так і моральне здоров’я. Для маленьких діток спілкування з чотирилапим другом відновлює всі психічні процеси в організмі. Під час тренувань в організмі дитини починають включатися в роботу основні групи м’язів.

Так, рухаючись верхи, малюк рефлекторно використовує м’язи. Утримуючи рівновагу і зберігаючи поставу, у нього розвиваються м’язи спини і пресу. В залежності від швидкості руху коня, сильніше або повільніше працюють м’язи попереку, розвивається вестибулярний апарат.

Це дуже добре розвиває дітей фізично. Як ви знаєте фізичний розвиток у подальшому на пряму пов’язаний із розумовим розвиток дитини. Для маленьких діток катання надають впевненість. Тут на конях ми їх навчаємо думати, вирішувати, тобто згодом вся відповідальність лежить на них. Крім того, вони долають свої страхи, вони сидить без рук, їздять риссю і потихеньку робить вправи. Це колосальний розвиток балансу для таких діток. Вони відчувають своє тіло тому, що на коні вершинку треба їхати окремо, я маю на увазі тіло, тобто коліна прижаті, руки взагалі окремо, притому треба ще слухати тренера, своє тіло і коня, дивитися кругом. Для дітей – це уявіть, яка робота мозку, – розповідає Ірина Косик, тренер дитячого кінного клубу.

Займатися із дітками, кінним спортом, можна з 3 рочків. Тоді дитина вже може виконувати певні вправи, слухати тренера і керувати конем. Але звичайно – це залежить від малечі, наскільки вона слухняна та активна. Зазвичай заняття із маленькими дітками проходить близько 20 хвилин. Якщо дитині менше 3 років не більше 10 хвилин. Тоді вона просто крокує на коні. Постійно час біля дитини знаходиться тренер.

Старші діти, підлітки, самостійно повинні підготувати коня для їзди. Перед катанням обов’язково потрібно почистити коня і осідлати. І тільки потім можна починати заняття. Дуже важливо налагодити контакт із конем.. Наїзник повинен відчувати скакуна, розуміти його настрій піклуючись про те, щоб процес верхової їзди був комфортним для обох учасників прогулянки.

Верхова їзда добре впливає на фізичне і психічне здоров’я. У першу чергу поліпшується координація рухів, розвивається рівновага, опорно-рухова система, відмінно впливає на емоційний стан, заняття дарують бадьорість і приплив енергії. Підсумовуючи, можна відверто сказати, що їзда верхи безперечно покращує здоров’я малечі. А хворим діткам дає шанс на одужання.

Західноукраїнський інформаційний портал PRESS-ЦЕНТР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*