Ірина Верещук ознайомилася з роботою обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» (ФОТО)

Ірина Верещук ознайомилася з роботою обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» (ФОТО). ірина верещук, вінниця, центр соціально-психологічної реабілітації, прихисток, інвалідність

Ірина Верещук ознайомилася з роботою обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». ірина верещук, вінниця, центр соціально-психологічної реабілітації, прихисток, інвалідність

25 грудня Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук спільно з Начальником Вінницької ОВА Сергієм Борзовим відвідала обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».

Від початку повномасштабної війни він став прихистком для людей з інвалідністю та їхніх сімей, які евакуювалися з тих областей, де ведуться активні бойові дії. Крім цього, Центр забезпечив не лише постійне і тимчасове проживання, а й транзитне перебування людям у доступних і комфортних умовах.

З роботою «Обрію» присутніх ознайомила в.о директора закладу Світлана Іващенко.

Під час візиту Віцепрем’єр-міністр оглянула соціальні майстерні, які працюють за декількома програмами, а також кабінет психолога та інші кімнати, обладнані за вимогами доступності.

У майстернях клієнти закладу роблять свічки, варять мило, зараз виготовляють новорічно-різдвяні сувеніри та інші вироби. Загалом, тут завжди кипить робота. Задіяні усі в міру своїх можливостей.

«Я вражена побаченим – якісними сувенірними поробками мешканців Центру», – зазначила Ірина Верещук.

Вона також висловила готовність закупити деякі сувеніри для презентаційного фонду Мінреінтеграції.

Між іншим, до програм роботи із дітьми та людьми з інвалідністю категорії 18+ наразі в «Обрії» додали програми для людей 35+, аби і вони не залишались поза увагою.

Фактично, це модель, яка діє за кордоном. У м. Вінниці є денний центр «Обрій», а сюди старших людей з інвалідністю доставляє спеціалізований автобус, вони тут мають зайнятість – в майстернях, теплицях на клумбах, а їхні батьки мають змогу в цей час працювати.

Крім цього, вперше в Україні, коштом обласного бюджету, в «Обрії» розпочали реалізацію програми відпочинку для батьків, чиї діти з інвалідністю потребують цілодобового догляду. «Мама теж повинна мати час на себе, на власне здоров’я,- зауважує пані Світлана. – Вона має змогу це зробити, поки дитина знаходиться тут, у нашому Центрі».

Спілкуючись із переселенцями, які наразі перебувають в «Обрії», Ірина Верещук залучила їх до відвертої розмови. Співрозмовниками стали вчителька математики із Краматорська, яку війна вигнала із рідної домівки разом із сином – інвалідом: «Тут люди такі гарні, привітні,- вдячно зауважує вона, – вже сил не вистачало терпіти ті обстріли..»

Віцепрем’єрка звернулася зі словами підтримки та запевнила, що люди можуть розраховувати на допомогу від держави.

«Ми відчуваємо цей біль дуже гостро. Важливо, що усі ми впевнені в нашій перемозі та зробимо для цього усе можливе», – зазначила Ірина Верещук.

Під час зустрічі Начальник ОВА Сергій Борзов додав, що обласна військова адміністрація продовжуватиме надавати підтримку для облаштування прихистків.

«Від початку повномасштабної війни в «Обрії» було відкрито три прихистки для внутрішньо переміщених осіб, зокрема, і для людей з важкими формами інвалідності та їхніх родин. Саме вінницький Центр забезпечив перебування сотням українців, які шукали прихисток. Тут організували проживання від тижня до півроку в комфортних умовах із харчуванням. Крім цього, навесні тут діяла Програма групової евакуації осіб з важкою інвалідністю та їхніх родин. Зокрема, 135 осіб евакуйовані до Польщі, Німеччини, Данії, Голландії. Наразі проводиться онлайн інформаційно-консультативна підтримка евакуйованих сімей. Дякуємо нашим фахівцям за роботу», – підкреслив Сергій Борзов.

На завершення візиту від Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук та Товариства Червоного Хреста клієнтам закладу передали необхідні речі: теплі пледи, постільну білизну, подушки і засоби гігієни.

Вінницька обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*