Італійські волонтери нададуть обладнання для створення реабілітаційного центру у Заставні

Італійські волонтери нададуть обладнання для створення реабілітаційного центру у Заставні. заставна, реабілітаційний центр, волонтер, обмеженими фізичними можливостями, інвалідність, indoor, wall, table, restaurant, person, food, houseplant, ceiling, clothing, plant. A group of people sitting at a table in a room

Італійські волонтери нададуть обладнання для створення реабілітаційного центру у Заставні. заставна, реабілітаційний центр, волонтер, обмеженими фізичними можливостями, інвалідність

Планують його відкрити на базі центральної районної лікарні. Працюватиме центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями від перших днів життя і до 16 років. Благодійники обіцяють посприяти і у забезпечені медикаментами.

Таких діток як Валентин в Україні 4. У нього рідкісна вроджена генетична хвороба. Зовні він не відрізняються від решти однолітків, однак у нього збільшений цукор, проблеми з зором, та ниркова недостатність. Для підтримки його життя та здоров’я потрібно препарат якого немає в Україні. Вартість його за кордоном близько 400 євро за упаковку.

ОЛЬГА ПАЗЮК, МАТИ ОСОБЛИВОЇ ДИТИНИ: «Невропатичний цисціноз. Вся проблема в тому, що у нас на Україні препарату, який нам потрібний, не має реєстрації на Україні. І держава для таких діток з орфанними рідкісними захворюваннями не фінансує на рахунок таких препаратів. На жаль, для нас це дуже велика проблема. Ми шукаємо, якісь благодійні фонди, для того щоби допомогли з фінансуванням».

Також чимало коштів для лікування та постійної реабілітації потрібно маленькому Станіславчику. Хлопчик народився здоровий, проте в три місяці після ускладнень від кору лікарі поставили діагноз гідроцефалія головного мозку. В свої 10 років він переніс вже 3 операції та очікує ще на одну. Нині для нього важлива постійна реабілітація.

НАДІЯ ДУЛЕБА, МАТИ ОСОБЛИВОЇ ДИТИНИ: «У Чернівцях постійно проходили, але зараз там дуже великі черги. Ми раз на рік можемо тільки туди потрапити, а раніше три рази на рік лікувалися. 2 роки назад десь 2 рази були. Минулого року були, а цього будем йти записуватися на осінь, бо дуже багато діток. Лікування в нас дуже дороге. Ті препарати, які ми купували за 600 гривень, зараз коштують більше 1000, ті що ми купували за 400, зараз коштують 800».

Нині ж реабілітаційний центр планують відкрити і в Заставні. На базі районної лікарні. У підвальному приміщенні, де зараз фізіотерапевтичний кабінет.

СОФІЯ ОСТАПОВИЧ, ДИТЯЧИЙ НЕВРОПАТОЛОГ ЗАСТАВНІВСЬКОЇ ЦРЛ: «З кожним роком дитяча інвалідність збільшується. Показники ростуть. При народженні дітей немає можливості виходжування дітей маленьких, які народилися з малою масою тіла».

ЮЛІЯ МИЖИНСЬКА, ГОЛОВА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОННОГО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ: «Матері з дітками інвалідами завжди звертаються, просять. Їм дуже важко добиратися до Чернівців, їхати на реабілітацію, є такі дітки, які взагалі не мають можливості виїжджати. Якби це було у нас в районі це б було набагато краще для дітей і батьків».

Все необхідне обладнання надасть Благодійна організація «Надія».

ТУРІНІ ГАЙТАНО, ПРЕЗИДЕНТ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «НАДІЯ» (ІТАЛІЯ): «Наша ціль допомагати дітям сиротам, дітям інвалідам та їхнім батькам. Тому хочемо допомогти – відкрити реабілітаційний центр для дітей у Заставні. В нашій практиці вже таке є. У Туреччині ми відкрили 2 педіатричні клініки та 5 шкіл. Не тільки реабілітаційний центр відкриється, а й буде допомога пологовому будинку місцевої районної лікарні».

Спрямувала волонтерів з Італії саме на Заставну президент культурно-християнського благодійного центру Анжела Шевчук. Жінка вже багато років проживає в Італії, а протягом 16, допомагає діткам з Заставни, звідки сама родом.

АНЖЕЛА ШЕВЧУК, ПРЕЗИДЕНТ ХРИСТИЯНСЬКО-КУЛЬТУРНОЇ АСОЦІАЦІЇ «РАЗОМ» (ІТАЛІЯ): «Допомога медикаментами, обладнання. Направлено на реанімаційне відділення апарати».

Попередньо планують, що реабілітаційний центр запрацює вже з початком нового року.

Італійські волонтери нададуть обладнання для створення реабілітаційного центру у Заставні. заставна, реабілітаційний центр, волонтер, обмеженими фізичними можливостями, інвалідність

Євгенія Гайфер

ТРК “Буковина”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*