МОЗ спільно з ВООЗ розбудовує національний центр реабілітації при травмах спинного мозку на Рівненщині (ФОТО)

МОЗ спільно з ВООЗ розбудовує національний центр реабілітації при травмах спинного мозку на Рівненщині (ФОТО). рівненщина, центр реабілітації, пацієнт, травма спинного мозку, шпиталь ветеранів війни

МОЗ спільно з ВООЗ розбудовує національний центр реабілітації при травмах спинного мозку на Рівненщині. рівненщина, центр реабілітації, пацієнт, травма спинного мозку, шпиталь ветеранів війни

На базі Рівненського обласного шпиталю ветеранів війни запускається національний центр реабілітації при травмах спинного мозку. Цей медзаклад визначили в якості пілотної лікарні для центру подібного рівня.

Запуск роботи Центру став можливим за ініціативи Міністерства охорони здоров’я й за підтримки ВООЗ та уряду Британії. У госпіталі вже працює міжнародна команда спеціалістів, які допомагають запровадити сучасні технології та процедури реабілітаційної допомоги.

Зокрема, визначається, яке саме обладнання та допоміжні засоби реабілітації необхідні для надання медичних послуг пацієнтам. Також команда спеціалістів допомагає у налаштуванні візкової майстерні.

Заступник міністра охорони здоров’я України Петро Ємець разом із головою Бюро ВООЗ в Україні доктором Ярно Хабіхтом та представниками місцевої влади відвідали шпиталь для того, аби оцінити результати попередньо проведеної роботи та визначити, на чому потрібно сфокусуватись у майбутньому в питаннях тривалості реабілітації пацієнтів та забезпечення необхідної кількості фахівців. Заступник міністра запевнив, що зміни до відповідної постанови Кабінету Міністрів України, яка врегулює ці питання, будуть внесені. Ці зміни дозволять стати ще більш ефективними в питаннях реабілітації українців.

З початку 2023 року шпиталь приєднався до Програми медичних гарантій та законтрактувався із Національною службою здоров’я України за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах». Це означає, що, лікування та реабілітація постраждалих від війни в цьому закладі буде безоплатним для пацієнтів, медичному за закладу за надані послуги сплачуватиме НСЗУ.

Голова задача центру – реабілітація захисників і захисниць та їх повернення до повноцінного життя.

Міністерство охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*