На Луганщині проведено скайп-нараду щодо впровадження нової системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації

На Луганщині проведено скайп-нараду щодо впровадження нової системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. луганщина, забезпечення, реформа, скайп-нарада, інвалідність, person, table, indoor, sitting, computer, clothing, people, laptop, human face, desk. A group of people sitting at a table using a laptop computer

На Луганщині проведено скайп-нараду щодо впровадження нової системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. луганщина, забезпечення, реформа, скайп-нарада, інвалідність

26 березня 2018 року Департаментом соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації проведено скайп-нараду з керівниками структурних підрозділів соціального захисту населення райдержадміністрацій та виконавчих органів рад міст обласного значення щодо роз’яснення суті та завдань реформи порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

Під час наради керівників управлінь соцзахисту населення було поінформовано, що на розгляд Уряду Міністерством соціальної політики України були винесені важливі проекти рішень, які, перш за все, спрямовані на посилення ефективності в реалізації державних програм соціального захисту людей з інвалідністю.

Першою програмою, що потребувала модернізації, була програма забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, від реалізації якої залежить якість життя людей з інвалідністю.

Треба зазначити, що Уряд у 2017 році вишукав резерви у фінансуванні цієї державної програми (замість запланованих 977,6 млн. грн, було профінансовано 1,6 млрд. грн), що дозволило вперше забезпечити осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації в повному обсязі.

На 2018 рік на реалізацію програми передбачено на 150млн. грн. більше, в порівнянні з 2017 роком.

На засіданні Уряду 14 березня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», розроблену Мінсоцполітики.

Цією постановою, зокрема, реформовано Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затверджений постановою КМУ від 5 квітня 2012 року № 321 (зі змінами), який найближчим часом буде запроваджено в дію.

Новою редакцією Порядку передбачено ефективний розподіл повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в реалізації бюджетної програми 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» щодо забезпечення пільгової категорії населення технічними та іншими засобами реабілітації, запровадження адресного підходу до забезпечення ними осіб зазначеної категорії виробами та нового механізму їх фінансування за принципом «гроші ходять за людиною», побудованого на принципі адресності та прозорості.

Основними завданнями проведення реформи у зазначеній сфері є:

– Передання повноважень з фінансування забезпечення ТЗР осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення.

– Здійснення органами соціального захисту населення супроводу особи з інвалідністю протягом усього процесу її забезпечення ТЗР та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством.

– Запровадження використання електронного каталогу-класифікатора ТЗР, який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених способів для реалізації можливостей вибору особою з інвалідністю ТЗР. Каталог розміщено на веб-порталі Міністерства в розділі «Інвалідність».

– Запровадження нових способів забезпечення ТЗР, зокрема, шляхом виплати, за бажанням особи з інвалідністю, компенсації за самостійно придбані окремі вироби.

Таким чином, людина з інвалідністю, її потреби – будуть в центрі нової системи забезпечення ТЗР.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*