На Сумщині підбили підсумки діяльності територіальних центрів соціального обслуговування реабілітації та забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами

На Сумщині підбили підсумки діяльності територіальних центрів соціального обслуговування реабілітації та забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами. сумщина, забезпечення, засідання, обслуговування, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Під час засідання колегії Департаменту соціального захисту населення розглянуто питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування реабілітації та забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами.

За словами Тетяни Марченко, начальника відділу соціальних послуг та соціального захисту осіб з інвалідністю в області діють 29 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у тому числі 21 – заснований районними державними адміністраціями, районними та міськими радами, 13 – діють на території територіальних громад (Білопільської, Буринської, Липоводолинської, Тростянецької, Конотопської, Охтирської, Шосткинської та Сумської міських рад, Грунської, Миропільської, Бочечківської та Річківської сільських рад, Краснопільської селищної ради), 9 Центрів надання соціальних послуг Березівської, Чернеччинської, Новослобідської, Верхньосироватської сільських рад, Миколаївської, Хотінської, Чупахівської та Зноб-Новгородської селищних рад, Кролевецької міської ради, 2 відділення з надання соціальних послуг по догляду вдома Боромлянської та Миколаївської сільських рад. У 2020 році розпочав свою діяльність територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Річківської сільської ради Білопільського району у складі двох відділень, одне з яких стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання. Крім того, у структурі Білопільського районного територіального центру соціального обслуговування та Центру з надання соціальних послуг Миколаївської селищної ради у поточному році розпочали діяльність стаціонарні відділення для постійного або тимчасового проживання.

Надані соціальні послуги 36,2 тис. непрацездатним громадянам (охоплено послугами 100% мешканців, які потребують стороннього догляду), з них на дому обслужено 12,4 тис. осіб.

В умовах дії карантину, спричиненого коронавірусною інфекцією COVID-19, здійснюється систематичне відвідування одиноких, одиноко-проживаючих громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні в зазначених установах районних державних адміністрацій, міських рад та ОТГ. Надання соціальних послуг здійснюється соціальними робітниками відповідно до затверджених графіків.

Крім того, посадовець зазначила, що на звітну дату 30 377 осіб отримали продуктові набори та іншу благодійну допомогу за рахунок коштів місцевого бюджету, депутатського корпусу та інших надходжень.

Для організації надання реабілітаційних послуг дітям та особам з інвалідністю в області функціонує мережа із 11 центрів комплексної реабілітації системи соціального захисту населення, зокрема Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, 10 місцевих центрів (у Шосткинському, Ямпільському районах, Білопільській, Буринській, Путивльській, Конотопській, Охтирській, Шосткинській ОТГ та містах Глухів, Ромни), 2 відділення комплексної реабілітації (у Кролевецькому центрі надання соціальних послуг, територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської райдержадміністрації та відділення соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю у Недригайлівському районі), що входять до складу установ-надавачів соціальних послуг.

На підставі проведеного моніторингу встановлено, що відповідно до індивідуальних програм реабілітації реабілітаційних послуг потребують 1 886 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, а саме: 1 777 дітей з інвалідністю, 72 – особи з інвалідністю та 37 дітей групи ризику. Усього охоплено реабілітаційними заходами 827 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, а саме: 743 дитини з інвалідністю, 50 осіб з інвалідністю та 34 дитини групи ризику, що становить 43,8% від потребуючих (за I півріччя 2019 року охоплено 1134 дитини та особи з інвалідністю і дитини групи ризику, що становить 56,8% від потребуючих).

Як повідомила Тетяна Марченко, на сьогодні в області проживає 63,8 тис. осіб з інвалідністю, із них 3,9 тис. дітей з інвалідністю. Із загальної чисельності осіб з інвалідністю до 22 тис. осіб мають ураження опорно-рухового апарату, з них до 3 тис. осіб пересуваються за допомогою інвалідного візка, у тому числі більше 0,3 тис. дітей з інвалідністю.

Потреба області в технічних засобах реабілітації станом на 20.07.2020 становить 2 544 одиниці, у тому числі 363 крісла колісних. Забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю по області становить 56,7% від потреби, у тому числі кріслами колісними 88,7%. Забезпеченість дітей з інвалідністю технічними засобами становить 42%, у тому числі кріслами колісними 95%.

На обліку з питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває 108 осіб із числа внутрішньо переміщених з Донецької та Луганської областей, із них 11 дітей з інвалідністю та 9 дітей до 18 років. Технічними засобами реабілітації забезпечена ця категорія осіб у повній мірі. Потреби у забезпеченні ТЗР станом на 15.07.2020 у цієї категорії осіб немає.

Наприкінці своєї доповіді посадовець акцентувала увагу присутніх на питанні забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями. Так, станом на 01.07.2020 у Департаменті на обліку по забезпеченню спецавтотранспортом перебуває 858 осіб з інвалідністю. Із зазначеної чисельності – 8 осіб з інвалідністю мають право на першочергове забезпечення автомобілем із числа осіб, які брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, 139 – на позачергове забезпечення автомобілем, 711 осіб з інвалідністю – на забезпечення автомобілем у порядку загальної черги. Видано особі з інвалідністю один автомобіль із числа повернутих Департаменту.

Робота в цьому напрямку продовжується.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*