Нам потрібно втілювати європейські протоколи реабілітації після інсульту, – експерт

Нам потрібно втілювати європейські протоколи реабілітації після інсульту, – експерт. володимир голік, захворювання, нейрореабілітація, пацієнт, інсульт

Нам потрібно втілювати європейські протоколи реабілітації після інсульту, – експерт. володимир голік, захворювання, нейрореабілітація, пацієнт, інсультІнсульт. Фото: СМИ.

Оновлений в 2021 році європейський протокол лікування інсульту розширить терапевтичні можливості для пацієнтів, які пережили інсульт, пишуть “Українські Новини”.

Європейська академія неврології та Європейська федерація нейрореабілітаційних товариств оприлюднила Панєвропейські рекомендації-2021 з фармакологічної підтримки моторної реабілітації після гострого ішемічного інсульту. Згідно протоколу, найновішими дослідженнями 2021 року у цій сфері є ефективне клінічне застосування для ранньої нейрореабілітації після гострого ішемічного інсульту доступних в Україні препаратів – Церебролізин та Циталопрам.

Нам потрібно втілювати європейські протоколи реабілітації після інсульту, – експерт. володимир голік, захворювання, нейрореабілітація, пацієнт, інсульт

“При формуванні нових українських стандартів лікування інсультів, лікарям потрібно не вигадувати велосипед, а врахувати європейські та світові стандарти. Це пришвидшить процес відновлення після інсульту та покращить життя пацієнтів та членів їхніх родин”, – вважає доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини Національного університету охорони здоров’я України ім. Шупика, лікар-невролог, Володимир Голік.

За офіційною статистикою, цереброваскулярні захворювання посідають друге місце в світі серед усіх причин смерті та інвалідності. В Україні – це близько 14% усіх померлих. Щорічно ВООЗ реєструє близько 6,5 млн. летальних випадків, і за цим показником інсульт поступається лише ішемічній хворобі серця.

Згідно з офіційною статистикою МОЗ України, щороку у країні відбувається близько 100 тис інсультів. Дані міжнародних досліджень, які використовують математичне моделювання, вказують на те, що офіційна статистика недооцінює кількість інсультів в Україні. Насправді їх 150 тис. – 200 тис. на рік. За даними Українського товариства інсультної медицини, оприлюдненими в квітні 2021 року, щороку в Україні відбувається близько 130 тисяч випадків інсульту, і до 40% пацієнтів помирають протягом першого місяця від початку захворювання. Близько 35% пацієнтів – люди працездатного віку.

В лікуванні мозкового інсульту та його наслідків першочерговим є питання ранньої реабілітації пацієнтів, яка починається вже з першої доби після захворювання. Розуміючи це, Верховна Рада України прийняла Закон “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я”, яким запроваджується надання якісної реабілітаційної допомоги безпосередньо в закладах охорони здоров’я з самого початку захворювання або травми, тобто з перших днів після інсульту. Закон набрав чинності з 01.07.2021.

Європейська академія неврології (European Academy of Neurology) – це некомерційна організація, яка об’єднує та підтримує неврологів по всій Європі. В даний час 47 європейських національних неврологічних товариств, а також 2300 осіб зареєстровані членами EAN. Таким чином, EAN представляє понад 45 000 європейських неврологів. Членом Європейської академії неврології є Українська Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів.

Європейська федерація нейрореабілітаційних товариств (European Federation of Neurorehabilitation Societies) – це міжнародна, позапартійна, неконфесійна, некомерційна організація, яка займається дослідженнями, освітою, інтелектуальним та науковим обміном, адвокацією та благодійною діяльністю в галузі нейрореабілітаційної медицини та суміжних професійних галузей. Членом Європейської Асоціації нейрореабілітаційних товариств є Всеукраїнське товариство нейрореабілітації.

Сергій Паламаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*