“Незвично з якогось боку, але кльово”: у Полтаві виготовляють протези для цивільних і військових (ФОТО, ВІДЕО)

“Незвично з якогось боку, але кльово”: у Полтаві виготовляють протези для цивільних і військових (ФОТО, ВІДЕО). полтавське протезно-ортопедичне підприємство, військовий, протез, протезування, цивільний

“Незвично з якогось боку, але кльово”: у Полтаві виготовляють протези для цивільних і військових. полтавське протезно-ортопедичне підприємство, військовий, протез, протезування, цивільнийФото: Суспільне Полтава

У Полтавському протезно-ортопедичному підприємстві від початку повномасштабної війни створили півтора десятка протезів для військових. Про це Суспільному розповіла заступниця директора закладу Таїсія Роменська. Також з минулої осені на підприємстві почали виготовляти турнікети, шкіряні кобури для носіння зброї та ноші для військових.

34-річний Василь Лукашевський уперше в житті став на протез. Його для чоловіка виготовили у казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві Полтави.

“Незвично з якогось боку, але кльово”: у Полтаві виготовляють протези для цивільних і військових. полтавське протезно-ортопедичне підприємство, військовий, протез, протезування, цивільнийУ Полтаві виготовляють протези. Фото: Суспільне Полтава

“Стати на дві ноги після такого довгого скакання на милицях, багато вартує, це дуже приємно. Незвично з якогось боку, але кльово. 5 липня (2022 року – ред.) я потрапив у ДТП, дорогою з роботи, їхав між Комсомольськом (Горішніми Плавнями – ред.) та Кременчуком, на трасі потрапив у ДТП. Потрапив у лікарню з важкими уламками стегна, кістка. Був дефект серйозний. Намагалися врятувати, багато операцій було, але інфекція своє зробила, залишився без ноги”, — каже житель Олександрії Кіровоградської області Василь Лукашевський.

На підприємстві створюють протези, ортези та ортопедичне взуття для цивільних і військових. Для останніх від початку повномасштабної війни виготовили півтора десятка протезів.

“Незвично з якогось боку, але кльово”: у Полтаві виготовляють протези для цивільних і військових. полтавське протезно-ортопедичне підприємство, військовий, протез, протезування, цивільнийВиготовляють протези для цивільних і військових. Фото: Суспільне Полтава

“На жаль, на цей час мало військових перебуває у Полтаві, Полтавській області, які потребують протезування. Зараз більше військових на протезуванні перебувають у західній частині нашої країни або багато військових їдуть за кордон”, — говорить заступниця директора протезно-ортопедичного підприємства Таїсія Роменська.

Для створення протезів на підприємстві використовують комплектуючі й матеріали з Європи та США. На підприємстві, окрім створення протезів, вчать ними користуватися. Для цього у закладі є цілодобовий стаціонар й спеціальні тренажерні зали.

Павло Баришенський замовив протез гомілки.

“Внаслідок травматичної ампутації (втратив ногу – ред.), вибухова травма була, я військовий, поранення отримав під Курдюмівкою Бахмутський район 2 грудня і вирішив тут протезуватися, бо тут дуже зручно, це близько”, — каже житель Полтави Павло Баришенський.

“Незвично з якогось боку, але кльово”: у Полтаві виготовляють протези для цивільних і військових. полтавське протезно-ортопедичне підприємство, військовий, протез, протезування, цивільнийУ Полтаві виготовляють протези. Фото: Суспільне Полтава

Згідно із державною програмою, протезування у закладі безкоштовне за наявності індивідуальної програми реабілітації чи направлення.

“Особа з інвалідністю повинна звернутися до територіальних відділень органів соціального захисту населення, подавши документи – індивідуальну програму реабілітації і паспорт. Військові звертаються до органів соціального захисту з довідкою ВЛК – військово-лікарняної комісії, і паспортом, і довідкою командира частини про обставини травми”, — каже начальник медичної частини протезно-ортопедичного підприємства Олександр Проскурін.

Від початку повномасштабної війни на підприємстві почали виготовляти й турнікети, шкіряні кобури для носіння зброї та ноші для військових.

Полтавське протезно-ортопедичне підприємство обслуговує замовників із Сумської, Кіровоградської, Харківської та частини Донецької областей. Структурні підрозділи закладу розташовані у Сумах та Кропивницькому, також є два ательє у Кременчуці та Лубнах. В інші регіони за потреби виїжджають медико-технічні бригади. Про це розповіла Суспільному заступниця директора підприємства Таїсія Роменська.

Катерина Зозуля, Елла Трубієнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*