Олександр Шевченко: “Україна потребує кардинальних змін в системі реабілітації”

Олександр Шевченко: “Україна потребує кардинальних змін в системі реабілітації”. олександр шевченко, тк буковель, презентація, семінар-тренінг, інвалідність, ceiling, indoor, person, clothing, man, basketball, footwear, hall, several. A group of people standing in a room

Олександр Шевченко: “Україна потребує кардинальних змін в системі реабілітації”. олександр шевченко, тк буковель, презентація, семінар-тренінг, інвалідність

У ТК “Буковель” відбувся семінар-тренінг для фахівців громадських організацій людей з обмеженими руховими можливостями з питань організації реабілітаційних програм на рівні громади, а також презентація діяльності громадських організацій представниками різних областей України, повідомляє «КУРС».

Близько півсотні учасників не лише встигли напрацювати подальший алгоритм роботи та поділитись досвідом, а й проінспектували курорт Буковель на предмет доступності об’єктів для людей на візках.

“Ми вже не вперше проводимо подібні семінари у Буковелі, адже це одне з небагатьох місць в Україні, де люди на візках можуть почувати себе повноцінними членами суспільства. Дякуючи тому, що керівництво курорту прислухається до наших зауважень та підказок, тут люди з обмеженими фізичними можливостями мають змогу безперешкодно відпочивати, бо й номери відповідні є, і проїзд по території забезпечено. Особливо приємно, що комплекс Voda збудований з урахуванням потреб людей на візках, а це і доступні туалети, і зручні заїзди, відсутність сходів та найголовніше – спеціальний підйомник для занурення в басейн”, – розповідає Микола Макар співорганізатор семінару, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю в Івано-Франківській області.

Учасники семінару мали змогу відпочити на Озері Молодості, надихнутись красою Карпат, а найбільш сміливі навіть спустились на найдовшому тролеї України. Вражень, кажуть учасники, чимало, проте найважливіше – вдалось обговорити проблемне та важливе питання реабілітації. З пропозиціями та побажаннями звернулись до народного депутата України Олександра Шевченка.

“На сьогоднішній день існує величезна проблема загалом розуміння системи реабілітації в Україні. Як такої її просто не існує. Ми повинні чітко усвідомити, що система реабілітації має бути одна для всіх! Вона не може бути окремо для учасників АТО, окремо для людей на візках…. Вона має бути одна і йти до людини, а не людина з проблемами має шукати, де отримати реабілітаційні послуги”, – наголошує Лариса Байда, начальник відділу громадської організації “Національна асамблея людей з інвалідністю”.

Також пані Людмила зазначає, що перш за все є потреба в законодавчих змінах: “Необхідно внести зміни в Закон України про реабілітацію, які б дали розуміння ситуації, що сьогоднішня система реабілітації має ґрунтуватись на міжнародній класифікації ВОЗ, класифікації функціонування обмеження життєдіяльності і здоров’я”.

Під час семінару усі пропозиції сформували в один загальний лист, який уже в вересні планують передати депутатам Верховної Ради України. На разі ж заручились підтримкою нардепа Олександра Шевченка, який вже не один рік співпрацює та допомагає людям з інвалідністю відстоювати свої права.

“Я однозначно лобіюватиму інтереси людей з інвалідністю, адже вони такі ж, як і всі. Наше завдання сьогодні – сконцентрувати зусилля держави в плані виділення коштів на оздоровлення та реабілітацію і спрямувати їх на конкретні справи, а не розпилювати на дрібниці. На основі таких комплексів як Буковель можна організувати якісне оздоровлення та повний реабілітаційний цикл. Вже чимало років поспіль у Буковелі проходять реабілітаційні програми для різних категорій людей, які мають проблеми зі здоров’ям, і, як показує практика, і психологічні, і фізичні проблеми вирішуються досить успішно. Переконаний, що в тісній співпраці ми зможемо переконати депутатів Верховної Ради в необхідності кардинальних змін в питанні реабілітації в Україні”, – підкреслив під час зустрічі з учасниками семінару народний депутат України Олександр Шевченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*