Військовослужбовцю Юрію Якуб’яку з Печеніжина Коломийського району, який втратив частину ноги під час виконання бойового завдання, першому в області встановили унікальний біонічний протез.
Український військовий Юрій Якуб’як, який зазнав серйозного поранення під час виконання бойового завдання на Донбасі, отримав шанс на повноцінне життя завдяки встановленню унікального біонічного протезу. Про це повідомили в Першому добровольчому госпіталі “Брасс”, де Юрій проходить лікування та реабілітацію.
Юрій Якуб’як, який до війни працював водієм-міжнародником, приєднався до лав ЗСУ як доброволець у березні 2022 року. Його направили у підрозділ Національної гвардії, де він раніше проходив строкову службу. Під час виконання завдання в Серебрянському лісі поблизу Кремінної в липні 2023 року Юрій отримав тяжке поранення від осколка 152-мм снаряду, який розсік його ліву ногу в коліні.
Згадуючи момент поранення, Юрій розповідає:
“Мені здавалося, що це кінець, але я тримався з усіх сил. У мене є маленька донечка, і думка, що вона може залишитись без тата, не давала мені здатись. Я продовжував боротися”.
Після тривалого лікування та численних операцій Юрій потрапив до госпіталю “Брасс”, де йому встановили унікальний біонічний протез. Це стало можливим завдяки співпраці госпіталю з протезним підприємством “Допомога”. Протез було зібрано з комплектуючих з різних країн світу та оснащено колінним модулем японської компанії ALLUX.
Юрій став першим в Івано-Франківській області і одним з перших в Україні, кому встановили такий передовий протез. Він оснащений мікропроцесором, що дозволяє легко пересуватися різними поверхнями, ходити сходами та долати перешкоди.
“Цей протез насправді змінює все. Він дозволяє мені жити без обмежень і відчувати себе майже як раніше. Навіть зі сторони хода виглядає звичайною”, – зазначає Юрій.
“Особливість випадку Юрія полягає в його потужному остеогенезі, процесі, коли організм активно утворює нову кістку. Юрій вже не вперше проходить операцію для усунення цього процесу. З часом кістка знову почала рости. Наша клініка зіткнулася з новим викликом — кістковий екзостоз, що утворився знову, тепер ріс у іншому напрямку та був до 4 см довжиною по зовнішній поверхні кукси. Це спричиняло запалення, набряки та біль, ускладнюючи процес протезування. Ми провели чергову операцію для видалення екзостозів”, – пояснює особливості випадку Юрія Гліб Соловей, лікар-хірург, ортопед-травматолог госпіталю “Брасс”.
Лікар підкреслює важливість комплексного підходу до протезування, включаючи правильне формування кукси, для забезпечення комфортного і безпечного використання протезу.
Зараз Юрій проходить реабілітацію та планує звільнятися зі служби, щоб повернутися до цивільного життя з новою біонічною ногою.
Госпіталь “Брасс” продовжує надавати своїм пацієнтам не лише медичну допомогу, а й психологічну підтримку, сприяючи їхньому поверненню до повноцінного життя.
Ігор Прокопчук