“Поставимо ногу і поїдемо далі воювати”: поранені воїни ЗСУ готові повернутися в бій після реабілітації (ВІДЕО)

“Поставимо ногу і поїдемо далі воювати”: поранені воїни ЗСУ готові повернутися в бій після реабілітації (ВІДЕО). андрій аскеров, військовослужбовець, поранення, протез, фронт

“Поставимо ногу і поїдемо далі воювати”: поранені воїни ЗСУ готові повернутися в бій після реабілітації. андрій аскеров, військовослужбовець, поранення, протез, фронтІлюстративний скріншот: uatv.ua

Українські захисники, які проходять реабілітацію після важких поранень, жадають повернутися в бій, щоб вигнати окупантів із рідної землі. Готові продовжити воювати проти терористичної армії Росії. Історії двох таких відважних воїнів розповідає FREEДОМ.

Військовослужбовець Збройних сил України Андрій Аскеров проходить реабілітацію у Львові після важкого поранення. Займається, ходить уже впевненіше, і крутить педалі, хіба що не бігає поки що.

“Побратим із мого підрозділу наступив на протипіхотну міну. Дістав поранення. Я з моїм командиром пішли до нього, щоб надати першу допомогу. І поруч із ним я теж підірвався на міні й був поранений”, — згадує він.

Бійця відправили до шпиталю, потім перевезли на захід України, до Львова, до спеціалізованого закладу.

“Через півтора місяця після поранення я потрапив у цей центр. Мені зробили реампутацію, потім довгий час лікування, реабілітація і вже тиждень як я отримав тимчасовий протез, щоб навчитися ходити. А потім буде постійний”, — розповів Андрій.

Допомагає швидше відновлюватися спортивне минуле.

“До війни я працював у шахті. А вечорами тренував дитячі волейбольні команди у своєму місті. Коли почалася ця війна, все змінилося, мені довелося відмовитися від тренувань заради безпеки дітей. І через деякий час я вступив до лав ЗСУ”, — сказав Андрій.

Його колега і тезка теж практично одразу після початку повномасштабного російського вторгнення вирушив до військкомату.

“Я пішов до армії за три дні після нападу Росії. Став захищати Батьківщину. Був поранений під час звільнення Херсона. Їхали на машині, вісім осіб підірвалися на протитанковій міні. Реабілітація триває два місяці. Я приїхав із Дніпра після лікарні. Зробили мені протез, не міг на нього встати, бо зробили операцію не так, як потрібно для протеза. Тому робили реампутацію. І за місяць мені зробили новий протез”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Із хлопцями працює професійна реабілітологиня Роксолана Шміла. Каже, на жаль, зараз у неї багато підопічних.

“Щодо кількості хворих, важко сказати загальну цифру. У наші реабілітаційні відділення ми приймаємо близько 3-4 людей з ампутаціями на тиждень. Для того, щоб допомогти їм із протезуванням і якісним відновленням здоров’я. А також багато бійців у нас лежать у хірургії, у травматології”, — сказала вона.

Дехто затримується тут ненадовго, комусь відновитися складніше. До кожного знаходять підхід. За словами Роксолани, термін реабілітації військовослужбовця може становити від 14 днів до кількох місяців. Це залежить від його психоемоційного та фізичного стану. Дуже багато хлопців, яким у процесі реабілітації та додаткового обстеження потрібні оперативні втручання.

Обидва герої цього матеріалу не розглядають інших варіантів, окрім як повернутися на фронт.

“Нація алкоголіків напала на націю воїнів. Кінець тут тільки один — кінець Російської Федерації. Зараз ми поставимо ногу і поїдемо далі воювати”, — резюмував боєць ЗСУ Андрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*