Протезування в Україні: коли потрібно звертатися до благодійників за допомогою (ВІДЕО)

Протезування в Україні: коли потрібно звертатися до благодійників за допомогою (ВІДЕО). бф, військовослужбовець, допомога, протез, протезування

Протезування в Україні: коли потрібно звертатися до благодійників за допомогою. бф, військовослужбовець, допомога, протез, протезування

Щотижня лише на Харківщині від вибухонебезпечних предметів страждають у середньому 10 цивільних. Потреби в протезуванні в Україні порівняно з довоєнними роками зросли в рази, повідомляє Об’єктив.TV.

Наразі протезування й реабілітації в Україні потребують багато військових і цивільних. За даними Генштабу ЗСУ, до 60% від усіх травм, яких зазнають військовослужбовці на фронті, становлять саме поранення кінцівок. В Україні протезування для постраждалих від війни безплатне. Міністерство соціального захисту покриває витрати центрів протезування. Тоді чому на протезування збирають кошти благодійні фонди? І коли можна звертатися до БФ по допомогу?

Олена Шмідт, віце-президент БФ «Громадянин», керівниця програми «Кіборги»:

«Державна програма працює. Працює досить добре. Було поширення граничної суми, яку виділяє держава на протезування. Але й певні позиції, коли потрібно підключатись благодійним фондом або коли люди самі збирають на протезування. Перше – це коли протез виходить за цю граничну суму, яка передумовлена двома наказами, якими користуються наші протезисти, наказом 321 наказом і 518. Це буває, коли потрібні протези більший функціональності, ніж передумовлено цими постановами.

Друге – це коли ви знаєте, що серед бійців, які захищають Україну є не тільки українці. І в нас, наприклад, був такий випадок, коли ми допомагали в протезування хлопцю з Білорусі. По зрозумілим причинам він не може повернутися до Білорусі і протезуватись там, після поранення на війні в Україні.

І третє – наші фахівці на дуже високому рівні, але є поодинокі випадки коли навіть для наших фахівців – це ще поки складно. Це випадки так званих високих ампутації з вичлененням плечових суглобів. І саме в таких випадках поки що потребується допомога іноземних лікарень, іноземних фахівців. Це звичайно потребує додаткового фінансування»

Павло Велицький, Оксана Якушко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*