Реабілітація у “червоній” зоні: у Харкові запровадили онлайн-консультації для особливих дітей (ВІДЕО)

Реабілітація у “червоній” зоні: у Харкові запровадили онлайн-консультації для особливих дітей (ВІДЕО). харків, карантин, онлайн-консультація, послуга, інвалідність

Реабілітація у “червоній” зоні: у Харкові запровадили онлайн-консультації для особливих дітей. харків, карантин, онлайн-консультація, послуга, інвалідність

Деякі обласні реабілітаційні центри регіону не працюють вже більше ніж пів року. Інші продовжують роботу, але із суворими карантинними обмеженнями.

Реабілітація у “червоній” зоні: у Харкові запровадили онлайн-консультації для особливих дітей. харків, карантин, онлайн-консультація, послуга, інвалідністьОльга Зайцева, мати дитини з інвалідністю
Если мы не проводим с ней регулярных занятий, то её мышечный тонус начинает деградировать.

Ольга Зайцева – мати чотирирічної Євгенії. З народження в дівчинки спостерігаються порушення центральної нервової системи. Жінка зазначає, що саме реабілітація допомогла зробити донці перші кроки й щоразу дає шанс на нові успіхи. Через карантин, зізнається Ольга, отримувати такі послуги стало дуже важко.

Ольга Зайцева, мати дитини з інвалідністю
Реабилитационные центры сейчас работают, но по большей части это частные реабилитационные центры. Государственные реабилитационные центры либо ужесточили свой карантин, то есть стали в более закрытом режиме работать. Некоторые вовсе закрылись.

Ольга зауважує, що держава фінансує тільки один курс реабілітації на рік у приватних центрах. Цього замало для повноцінного розвитку дитини, каже жінка. До карантину вони мали змогу проходити додаткові курси реабілітації в державних установах декілька разів на рік безкоштовно, згадує Ольга.

Ольга Зайцева, мати дитини з інвалідністю
Если отпадают вот эти государственные реабилитации и остаются только реабилитации за наши деньги, конечно, это гораздо сложнее.

В облдержадміністрації зазначили, що в “червоній” карантинній зоні центри надання соціальних та реабілітаційних послуг продовжують працювати, але з обмеженнями.

Реабілітація у “червоній” зоні: у Харкові запровадили онлайн-консультації для особливих дітей. харків, карантин, онлайн-консультація, послуга, інвалідністьЮрій Шпарага, директор департаменту соціального захисту ХОДА
Не треба приходити ні в управління, не потрібно приходити в інші установи. Усі соціальні виплати продовжені автоматично. Якщо сьогодні людина має потребу звернутися до органів захисту соціального населення, вона має можливість зробити це по телефону.

Шпарага зазначив, що обласні установи, в яких надаються реабілітаційні послуги та проживають діти-сироти, зачинилися для прийому інших громадян. Інші центри продовжують працювати, але з дотриманням суворих карантинних обмежень.

Юрій Шпарага, директор департаменту соціального захисту ХОДА
У реабілітаційних центрах можуть перебувати тільки ті громадяни, які знаходяться там на реабілітації, лікарі та персонал. Кожен окремий випадок розглядається окремо. Тобто якщо потреба в реабілітації існує, то звичайно що доступ буде наданий, але при собі треба мати рукавички, маску, бахили.

В обласному спеціалізованому будинку дитини “Гіппократ” проживають шістнадцять дітей-сиріт із важкими захворюваннями. До карантину сюди за реабілітаційними послугами зверталися близько п’ятисот родин на рік. Вже більше пів року будинок зачинений для прийому таких громадян.

Реабілітація у “червоній” зоні: у Харкові запровадили онлайн-консультації для особливих дітей. харків, карантин, онлайн-консультація, послуга, інвалідністьРоман Марабян, директор обласного спеціалізованого будинку дитини “Гіппократ”
Нами было принято решение, это единственное верное решение в условиях пандемии, это, конечно, онлайн-консультирование. Консультируют разные специалисты. Конечно же, это не живое общение команды специалистов с особенным ребенком, с его семьей. Но это вынужденная мера.

Реабілітаційні послуги тут надають вже більше десяти років. В установі працюють п’ятнадцять лікарів та зо два десятки педагогів. Онлайн-консультації для кожної родини відбуваються декілька разів на тиждень, зазначають у будинку дитини.

Реабілітація у “червоній” зоні: у Харкові запровадили онлайн-консультації для особливих дітей. харків, карантин, онлайн-консультація, послуга, інвалідністьЮлія Алімова, психологиня обласного спеціалізованого будинку дитини “Гіппократ”
Мы спрашиваем запрос семьи, что их беспокоит. Это взаимный диалог, когда родители должны и тесты заполнить, опросники. Они присылают нам видео. Только тогда, на основе этих фактов, мы можем составить рекомендации и помочь семье.

В установі зазначили: до онлайн-консультацій можуть долучитися всі, хто потребують допомоги. Приймати громадян розпочнуть, коли дозволить епідемічна ситуація, прокоментували в закладі.

Василиса Степаненко

Медиа группа «Объектив»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*