Реабілітація військових у Луцьку: бійців заново вчать ходити після поранень на передовій (ФОТО, ВІДЕО)

Реабілітація військових у Луцьку: бійців заново вчать ходити після поранень на передовій (ФОТО, ВІДЕО). луцьк, військовий, поранення, протез, цивільний

Реабілітація військових у Луцьку: бійців заново вчать ходити після поранень на передовій. луцьк, військовий, поранення, протез, цивільнийПацієнт луцького медзакладу Валентин Міхалик вчиться ходити на протезі. Фото: Суспільне Луцьк

У Медичному центрі реабілітації учасників бойових дій Луцької громади відновлюють здоров’я військовослужбовці, які отримали травми, поранення, контузії, ампутації на фронті. За фізичною реабілітацією з початку року звернулися 1 500 військових і цивільних, – розповів Суспільному керівник медзакладу Ігор Гнетньов.

Серед тих, хто заново вчиться ходити – стрілець-санітар, а до війни будівельник із Камінь-Каширського району, Валентин Міхалик. Чоловік втратив частину ноги на Луганщині, підірвавшись на міні.

“Заїжджали, займали позицію, але виявилося, що там вже були росіяни. Вони раніше зайняли. Ми БТРом під’їхали, потім йшли пішки, займали і чотири хлопці пройшло, а я проходячи наступив”, – сказав військовий на реабілітації.

Реабілітація військових у Луцьку: бійців заново вчать ходити після поранень на передовій. луцьк, військовий, поранення, протез, цивільнийВалентин Міхалик вчиться ходити з милицями. Фото: Суспільне Луцьк

Валентин Міхалик не ставав на ноги пів року. Зараз освоює тренувальний протез та мріє в майбутньому сходити на риболовлю. “Відчуття хороші. Вже можу стати і на одну ногу. Ну трошки ще кидає”, – сказав волинянин.

Реабілітація військових у Луцьку: бійців заново вчать ходити після поранень на передовій. луцьк, військовий, поранення, протез, цивільнийЧоловік показує тренувальний протез. Фото: Суспільне Луцьк

Поки триває відновлення Валентина, у медзакладі найближчим часом чекають для нього на новий, основний протез, – каже завідувачка реабілітаційного відділення Альона Черкавська. З її слів, із захопленням спостерігає за жагою пацієнта швидше навчитися ходити.

“Бігом встановили, приміряли, і відразу в зал займатися. Це дуже емоційно приємно, наскільки людина готова і хоче до реабілітації повного відновлення”, – додала медичка.

Реабілітація військових у Луцьку: бійців заново вчать ходити після поранень на передовій. луцьк, військовий, поранення, протез, цивільнийМедикиня Альона Черкавська. Фото: Суспільне Луцьк

Після мінно-вибухового поранення руки та легень відновлюється на велотренажері у луцькому медцентрі Андрій із Рівного. Як розповів військовий, на позицію, де він знаходився під Бахмутом, прилетіла міна і його засипало землею.

“Закопало. – метр землі на мені. Порвало легені, пневмоторакс, плюс трошки покрутило. Сам розкопався, через п’ять годин. Зразу був у свідомості, потім втратив свідомість. Ну нічого, духом не варто падати”, – каже боєць.

Реабілітація військових у Луцьку: бійців заново вчать ходити після поранень на передовій. луцьк, військовий, поранення, протез, цивільнийВійськовий Андрій відновлюється на велотренажері. Фото: Суспільне Луцьк

Водну терапію після двох операцій на коліні проходить у Луцьку боєць роти особливого призначення “Світязь” Тарас. Травму, каже, отримав під час служби в Маріуполі. За кілька днів реабілітації планує повернутися у стрій.

Реабілітація військових у Луцьку: бійців заново вчать ходити після поранень на передовій. луцьк, військовий, поранення, протез, цивільнийБоєць Тарас проходить водну терапію. Фото: Суспільне Луцьк

“Роблю вправи на коліно, щоб розроблялася зв’язка, щоб нормально функціонувало коліно, щоб можна було ходити, бігати. Я сюди прийшов на милицях обох: ледь ходив, а зараз я вже без них. Я думаю, що тиждень та й на службу. Тут відновлюють класно”, 0 зазначив боєць.

Усі послуги для захисників у Медичному центрі реабілітації учасників бойових дій оплачує держава. Зараз у закладі можуть надавати допомогу стаціонарно для 30 людей, як амбулаторно, так і стаціонарно – для 250 людей максимум, – додав директор закладу Ігор Гнетньов.

Що відомо

  • Упродовж року в Ківерцівській лікарні лікують пацієнтів-військових переважно із мінно-вибуховими травмами та з порушенням слуху. Медичну допомогу надали майже тисячі військових.
  • Також військові на Волині реабілітуються у клубі “Луцькі соколи”, де відвідують заняття зі стрільби з лука. Як розповідав тренер Олег Дучимінський, стрільба з лука в межах реабілітаційного процесу дозволяє скорегувати та виправити багато різних проблем, які турбують бійців.

Наталія Воскресенська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*