Шиють, вишивають та готують: як Попаснянський центр реабілітації «Лелека» розвиває своїх вихованців (ФОТО)

Шиють, вишивають та готують: як Попаснянський центр реабілітації «Лелека» розвиває своїх вихованців (ФОТО). лелека, попасна, центр реабілітації, майстерня, інвалідність

Шиють, вишивають та готують: як Попаснянський центр реабілітації «Лелека» розвиває своїх вихованців. лелека, попасна, центр реабілітації, майстерня, інвалідність

У Попаснянському центрі реабілітації для людей з інвалідністю «Лелека» відкрилися майстерні для опанування елементарних побутових навичок, розвитку творчих здібностей, а також отримання знань для подальшого навчання у профтехнічних закладах освіти, повідомляє Попасная.City.

Заснувати майстерні для розвитку попаснян в центрі реабілітації планували ще у минулому році.

«Через те, що більшість наших вихованців не вивчають уроки труда у школі, бо навчаються індивідуально, а також для їх соціалізації та опанування навичок самообслуговування, ми вирішили відкрити спеціальні майстерні», – розповідає керівниця установи Наталія Овчаренко.

Для втілення цієї ідеї колектив узяв участь у проєкті «Рівні можливості для всіх», який реалізовує ГО «Відродження людини» за фінансування Програми ООН. Ініціативу попаснян підтримали та виділили на її реалізацію 41 тисячу гривень.

Враховуючи побажання вихованців центру реабілітації, в установу придбали верстаки для бісероплетіння, вишивки й ткацтва, швейну машинку і обладнання для приготування кондитерських виробів: міксери, форми для випічки, кондитерські мішки з насадками та інше.

У швейній майстерні заняття почалися з вивчення технології шиття кухонних прихваток і фартухів, а у пекарській майстерні попасняни спробували самостійно приготувати піцу та печиво. Вже вивчають вихованці технологію вишивки й ткацтва.

Важливо зазначити, що допомогу реабілітаційний центр отримав також від Попаснянської райдержадміністрації – за рахунок районного бюджету в майстерні придбали килимове покриття, а ще від народного депутата Попасної Олександра Сухова, який минулого року подарував установі духовку.

Корисні навички не лише згодяться вихованцям для самостійного життя, а ще й допоможуть у подальшому отримати освіту швачки або кухаря у профтехнічних закладах освіти.

Екатерина Радионова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*