Собака як лікар: львівські чотирилапі допомагають у реабілітації людей (ФОТО)

Собака як лікар: львівські чотирилапі допомагають у реабілітації людей (ФОТО). розділ, будинок-інтернат, канистерапия, клуб dog-friend, собака, grass, person, carnivore, dog, outdoor, mammal, animal, clothing, standing, people. A group of people standing next to a dog

Собака як лікар: львівські чотирилапі допомагають у реабілітації людей. розділ, будинок-інтернат, канистерапия, клуб dog-friend, собака

Коли спостерігаєш за роботою організованих у Львівський громадський клуб власників собак «Dog-Friend» під керівництвом Наталії Лелик, складається враження, що чотирилапі відчувають свою особливу місію в допомозі людині бути здоровою і щасливою.

Уже впродовж кількох місяців господарі разом зі своїми улюбленцями відвідують лікарні та інтернати, щоб дати можливість усім, хто потребує позитивного контакту з собакою, доторкнутись до мокрого носа і провести рукою по кудлатій спині.

Усе почалось зі знайомства з лікарем районної психіатричної лікарні в селі Заклад Миколаївського району Іриною Філіпчук, яка привела на заняття свого улюбленця Барні. Тоді виникла ідея впровадити в життя поширену у світі каністерапію, себто собакотерапію, саме серед пацієнтів цього закладу. Задум підтримав тодішній головний лікар, професіонал з досвідом Сергій Гейшев – і піонерами каністерапії стали вихованки школи Віктора Іонова, дві вівчарки малінуа Іліса та Гроза, з показовими виступами. Результат перевершив усі очікування, а радості й пацієнтів, і собак не було меж.

От і нещодавно, 9 червня, близько десяти чотирилапих у супроводі своїх опікунів відвідали мешканців Роздільського дитячого будинку-інтернату: хлопців з особливими потребами, серед яких є сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених і неблагополучних сімей.

«Цей захід уже п’ятий і попереду маємо розписані вихідні. Я й не думала, що буде стільки охочих зустрітися з собаками і потиснути їм лапи. Насправді собака відчуває свою потрібність і завжди готова прийти на допомогу. А ми, господарі, тільки супроводжуємо їх», – розповіла організаторка собачих мандрів, зоопсихолог та керівниця соціального клубу «Dog-Friend» Наталія Лелик.

Дуже важливими є слова директора інтернату Романа Корди: «Для нас усіх, а для дітей особливо, такі гості були несподіваними, але дуже бажаними. Радість в очах наших вихованців – для мене найбільший подарунок. Емоції не вщухають! Я дуже вдячний за таку ініціативу приїхати в наш інтернат, і ми готові продовжувати цю дружбу».

Наталія Мікульська, для Leopolis.news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*