Спорт ветеранів війни: на Житомирщині до 100 військовослужбовців після поранень проходять реабілітаційні заходи

Спорт ветеранів війни: на Житомирщині до 100 військовослужбовців після поранень проходять реабілітаційні заходи. житомирщина, ветеран, військовослужбовець, поранення, інвалідність

Спорт ветеранів війни: на Житомирщині до 100 військовослужбовців після поранень проходять реабілітаційні заходи. житомирщина, ветеран, військовослужбовець, поранення, інвалідністьНа Житомирщині до 100 військовослужбовців після поранень проходять реабілітаційно-спортивні заходи. Фото взяті з ФБ Житомирський регіональний центр з ФКіС осіб з інвалідністю “Інваспорт”

На Житомирщині до 100 військовослужбовців задіяні в реабілітаційних заходах на базі спортивних шкіл та секцій області. Спортивна робота з ветеранами війни надалі буде розширюватися, розповів в етері Українського радіо Житомир начальник Житомирського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” Юрій Панасюк, пише Суспільне.

Спорт ветеранів війни: на Житомирщині до 100 військовослужбовців після поранень проходять реабілітаційні заходи. житомирщина, ветеран, військовослужбовець, поранення, інвалідністьСкрін з відео/Youtube/Житомирська хвиля

Юрій Панасюк сказав, що в області створили відокремлений підрозділ громадської організації “Федерація спорту ветеранів війни”. Його очолила спортсменка з Бердичева Ярослава Мазур, яка в 2022 році на Міжнародних змаганнях “Ігор воїнів” серед військовослужбовців всього світу посіла третє місце є пауерліфтингу. Ярослава Мазур свого часу також повернулася з фронту після поранення і знайшла себе у спорті, почала займатися пауерліфтингом та плаванням.

В жовтні 2021 року Суспільне Житомир спілкувалося з Ярославою Мазур, і тоді вона назвала спорт можливістю відновитись фізично та психологічно відпочити після пережитого у зоні бойових дій.

“Коли військовий повертається із військової служби, то він не перестає бути військовим, і потрібно ось цей пар, жар кудись перенаправити, кудись його діти. Плюс – це дуже хороша реабілітація”, – сказала Ярослава Мазур.

Спорт ветеранів війни: на Житомирщині до 100 військовослужбовців після поранень проходять реабілітаційні заходи. житомирщина, ветеран, військовослужбовець, поранення, інвалідністьЯрослава Мазур. Колаж Суспільне Житомир

Сьогодні Ярослава найбільше прагне розвивати ветеранський спорт, каже Юрій Панасюк.

“Спільно з нею та з іншими тренерами і спортсменами ми плануємо провести перші змагання, відбірні до Всеукраїнських, а потім і до Міжнародних змагань “Ігри нескорених”. Залучимо туди спільно з особами з інвалідністю, які вже тренуються, поранених військовослужбовців, щоб ми були однією командою. Людина, яка отримала поранення і не може вже воювати, але у неї є сили і бажання, вона хоче себе проявити. І ми намагаємося допомогти їй у цьому”, – каже очільник “Інваспорту”.

Спорт ветеранів війни: на Житомирщині до 100 військовослужбовців після поранень проходять реабілітаційні заходи. житомирщина, ветеран, військовослужбовець, поранення, інвалідністьЮрій Панасюк на етері на Українському радіо Житомир. скрін з відео/Youtube/Житомирська хвиля

З його слів, як тільки почне працювати Західний реабілітаційно-спортивний центр, в цьому році Житомирщина двічі відправлятиме туди людей на реабілітацію і ці поїздки ми будуть планувати тільки для військовослужбовців. Щоб вони зрозуміли, як адаптуватися, як навчитися ходити, як пересуватися на візку, як жити повноцінним життям.

Окрім цього, в планах також створення волейбольної команди сидячи серед чоловіків, які втратили нижні кінцівки.

“В Житомирі тренується Андрій Забігайло, – розповідає Юрій Панасюк, – він без нижньої кінцівки, але займається прауерліфтингом. А він ще й волейболом хоче займатися. Також військові тренуються як стрільба з луку – цей вид спорту популярний серед ветеранів війни. В Звягелі дуже багато уваги приділяють реабілітаційним заняттям з воїнами, які повернулися після поранень. Для прикладу, там є такі військові, які в 2014-15 роках, втративши на війні руку, займаються армспортом”.

Загалом, для осіб з інвалідністю в Україні визнані п’ятдесят два зимові і літні види спорту, на Житомирщині розвиваються двадцять. Найбільш представлені такі дисципліни як параармреслінг, бадмінтон, голбол, волейбол.

Таміла Бутко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*