Спорт, як відновлення: як у Черкасах безоплатно проходять реабілітацію ветерани війни (ФОТО)

Спорт, як відновлення: як у Черкасах безоплатно проходять реабілітацію ветерани війни (ФОТО). черкаси, ветеран війни, поранення, спортивно-соціальний реабілітаційний центр, тренування

Спорт, як відновлення: як у Черкасах безоплатно проходять реабілітацію ветерани війни. черкаси, ветеран війни, поранення, спортивно-соціальний реабілітаційний центр, тренуванняСуспільне: Черкаси

Черкаські ветерани війни розпочали тренування у спортивно-соціальному реабілітаційному центрі. Його створили на базі муніципального спортивного клубу “Дніпро”, розповів директор Юрій Гончаров, повідомляє Суспільне.

Там безоплатно займаються захисники та захисниці після тяжких поранень.

На спортивному тренажері, що імітує веслування, займається ветеран АТО Сергій Прядка. Це один із його улюблених, бо допомагає розробити усе тіло.

“Через те, що ми ходимо погано з ампутаціями, з машини вийшов, сів проїхав, там десь вийшов, то коли тут займаєшся, то ніби ти походив чотири квартали”.

Спорт, як відновлення: як у Черкасах безоплатно проходять реабілітацію ветерани війни. черкаси, ветеран війни, поранення, спортивно-соціальний реабілітаційний центр, тренуванняСергій Прядка займається на тренажері. Суспільне: Черкаси

Ветеран поранення отримав у 2017-му. Саме спорт, з його слів, допоміг тоді відновитися.

“Почав спортом займатися. Потрапив через 2 місяці у збірну України «Ігри Нескорених». В цьому році отримав золото і спорт це життя. Тобто в нашій ситуації з нашими ампутаціями тільки спортом займатися.

Спорт, як відновлення: як у Черкасах безоплатно проходять реабілітацію ветерани війни. черкаси, ветеран війни, поранення, спортивно-соціальний реабілітаційний центр, тренуванняВадим Мазніченко займається на тренажері. Суспільне: Черкаси

Тут не лише поліпшують свою фізичну форму, готуються до змагань, а й отримують психологічну реабілітацію, пояснив ветеран АТО Вадим Мазніченко. У нього — дві ампутації:

“Тут більше спілкування, обмін інформацією. Тому що ми кожного дня чимось займаємось і можемо поділитися своїми знаннями. По-перше, спілкування. А тренажер — це як такі всі погані такі емоції ти їх на тренажері із себе зганяєш По-друге, відновлення”.

Займаються тричі на тиждень до двох годин, додав Вадим.

“Спортом не займаєшся, — ти починаєш набирати вагу. Це потім впливає на протези, тобто на ходьбу, на пересування. Це, як замкнуте коло: спорт — твоє здоров’я”.

Спорт, як відновлення: як у Черкасах безоплатно проходять реабілітацію ветерани війни. черкаси, ветеран війни, поранення, спортивно-соціальний реабілітаційний центр, тренуванняСуспільне: Черкаси

Тренуються у спортивній залі, програму для кожного розробляє тренер Олексій Назаренко. У першу чергу вона створена для соціальної адаптації після війни. Це те, чого найбільше нині потребують:

“Я завжди відштовхуюсь від їхнього самопочуття і від того, чи болить у них щось, чи не болить. І тоді вже відштовхуючись від цього ми підбираємо, консультуємося один з одним. .

На рік безоплатно реабілітацію зможуть пройти до трьохсот військових не лише з міста, а й області, пояснив директор муніципального спортивного клубу Юрій Гончаров.

“Це в нас такий пілотний проєкт. Ми хочемо подивитися як воно все це буде відбуватися, яке нам потрібне буде обладнання для того, щоб хлопці займалися. Нам потрібно набрати базу тренерів. Вони приїжджають до нас, вони у нас мешкають, харчуються, вони обирають ту чи іншу якусь дисципліну спортивну, яка їм підходить. Потім вони виїжджають додому, але ми далі їх ведемо, далі ми працюємо з ними, робимо змагання, таким чином ми зараз плануємо побудувати нашу роботу”.

Сніжана Калюжна, Тетяна Зозуля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*