Столичний благодійний центр «Варнава», що ресоціалізує людей, планує розширення (ФОТО, ВІДЕО)

Столичний благодійний центр «Варнава», що ресоціалізує людей, планує розширення (ФОТО, ВІДЕО). київ, благодійний центр варнава, допомога, ресоціалізація, розширення

Столичний благодійний центр «Варнава», що ресоціалізує людей, планує розширення. київ, благодійний центр варнава, допомога, ресоціалізація, розширення

Політичні та економічні кризи, що поглибилися через коронавірус, істотно збільшили кількість людей, котрі потребують допомоги. Тому у центрі планують розширювати територію.

Уже майже 20 років у Дніпровському районі столиці, по вулиці Генерала Жмаченка, 20, працює духовно-просвітницький центр ресоціалізації «Варнава», де піклуються про сиріт, вдів, проводять соціальну реабілітацію для дітей-аутистів, дітей із синдромом Дауна та із симптомами ДЦП, допомагають людям з вадами зору, слуху, переселенцям з Донбасу та всім іншим, хто потребує допомоги.

Про результати благодійного центру та про майбутні плани розширення йдеться в сюжеті новин «Київ Newsroom» телеканалу «Київ».

Мама Вікторія разом із сином Тарасом уже більше як рік приходять до центру. Коли дитині поставили діагноз «аутизм», жінка була в розпачі. Адже ставлення в суспільстві до «дитини дощу» в основному некоректне.

«Моя дитина до 6 років взагалі не розмовляла, а вони зробили так, що син не лише став розмовляти, але й пішов до школи в 1-й клас», — розповідає в сюжеті мати хлопчика.

Усі заняття мама з сином відвідували сумлінно. І зрештою хлопчик – заговорив. І вже цьогоріч маленький Тарас йде до другого класу.

В центрі викладачі проводять різноманітні заняття з дітьми: від малювання до вивчення літер. До кожного малюка — індивідуальний підхід.

«Ми на прикладі Лондонської школи ставимось до дітей з терпінням та любов’ю. Нам подарували методики — ранню-освітню програму британську, потім у нас є програми німецьких центрів розвитку дітей з аутизмом», — зазначає Марія Щибрик, організаторка «Школи життя».

Центр ресоціалізації «Варнава» — один із небагатьох, доброчинних організацій в столиці, де надають допомогу та проводять заняття цілком безкоштовно.

«Ми взяли на себе таку відповідальність створити серйозні програми для реабілітації: пісочна академія, для розвитку моторики, логіки та багато іншого», — говорить Валерій Решетинський, президент благодійного фонду «Варнава».

Столичний благодійний центр «Варнава», що ресоціалізує людей, планує розширення. київ, благодійний центр варнава, допомога, ресоціалізація, розширення

Свого часу центр було побудовано буквально на пустирі. Отримавши усі дозвільні документи, працівники самостійно наймали техніку, вивезли звідти 200 камазів сміття.

Наразі тут планують збудувати нову клініку та житло для людей, що проходять реабілітацію. А також сучасну школу і дитячий садок, багатопрофільний центр розвитку дитини, спортивні локації, творчі, художні, комп’ютерні та інші студії для інтелектуального та фізичного розвитку дітей.

Столичний благодійний центр «Варнава», що ресоціалізує людей, планує розширення. київ, благодійний центр варнава, допомога, ресоціалізація, розширення

За два десятки років роботи доброчинний центр допоміг багатьом. Більшість із тих, хто колись потребував підтримки – стали успішними лікарями, кухарями, косметологами. А у вільний час, вони приходять сюди вже зі своїми родинами, переглядають світлини, розповідають життєві історії та спілкуються.

Діяльність Центру не обмежується Україною, його спеціалісти обмінюються ефективними методами роботи з партнерськими благодійними організаціями в США, Європі, Австралії та інших країнах світу.

Фото: скріншоти з сюжету

Kyiv Media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*