Суперлюдина: український боєць втратив на фронті ноги, та його оптимізму можна позаздрити (ВІДЕО)

Суперлюдина: український боєць втратив на фронті ноги, та його оптимізму можна позаздрити (ВІДЕО). олександр будько, війна, військовий, поранення, протез

Хлопець у мирному житті працював баристою, тож для ведучих “Сніданку з 1+1” він приготував цей напій.

Суперлюдина: український боєць втратив на фронті ноги, та його оптимізму можна позаздрити. олександр будько, війна, військовий, поранення, протезХлопець залишився без ніг / Скріншот

Олександр Будько з позивним “Терен” називає себе суперлюдиною. Принаймні таким його зробила війна. Він – 26-річний хлопець, який мав купу планів та мрій до війни, а потім усе стало зовсім неважливо, пише УНІАН.

Як йдеться в сюжеті “Сніданку з 1+1”, Сашко без жодного військового досвіду пішов на фронт. На передовій втратив обидві ноги. Хоча з моменту поранення минуло лише три місяці, хлопець уже став на протези.

“До 24 лютого я не мав абсолютно ніякого військового досвіду. Навіть не стріляв ніколи з автомата. Так, я займався спортом, дизайном та був ще баристою в одному із закладів Києва”, – поділився Олександр.

Хлопець розповів, що не так і просто було потрапити на фронт. Та він був впертим й таки домігся свого – згодом став мінометником. Будько каже, що він не вірив, що загине чи може бути пораненим. Та останнє все ж сталося. Ось, як це було, як розповідає “Терен”:

“Це був День Незалежності, ми хотіли дати прочухана ворогу, тоді було багато полонених, багато їхніх людей загинуло… Й один снаряд лише влучив у нас, я тоді лежав в окопі. Це якось сталося миттєво, не було чути ні свисту, нічого… Мене засипало землею, я одразу такий пекельний біль відчув”.

Військовий згадує, що він одразу глянув на свої ноги, які тоді були схожі на шматки м’яса. Він зрозумів, що тепер доведеться жити по-іншому, змирився з цим. “Терен” зізнається, що не знав, як сказати про це рідним. Й розплакався, коли про це говорив мамі.

Наразі хлопець отримав протези, він перебуває у реабілітаційному центрі. Він зізнається, що, якби повернути час назад, все одно пішов би воювати.

Протезування в Україні

Держава пообіцяла оплатити найкращі протези всім бійцям, які втратили ноги чи руки під час бойових дій. Чиновники просять волонтерів і рідних не збирати грошей для протезування військових після ампутацій. Для цього в бюджеті є гроші.

А протезист Національного реабілітаційного Центру “Незламні” Назар Багнюк розповів в інтерв’ю УНІАН про протезування людей, які внаслідок війни втратили кінцівки, особливості унікального біонічного протеза руки та його вартість, а також найлегшого протеза, надрукованого на 3D-принтері.

Ольга Робейко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*