На Львівщині проводять активну фазу створення Superhumans Center. Це спеціалізований медзаклад, де протезуватимуть та реабілітуватимуть пацієнтів. У першу чергу тих, хто отримав травми внаслідок російської агресії: військові та цивільні люди, пише Суспільне.
Центр протезування та реабілітації Superhumans Center облаштовують на базі однієї із комунальних лікарень. Він складатиметься із двох корпусів: 3- та 9-поверхового. У триповерховому корпусі роблять капітальний ремонт: зараз проводять основні демонтажні роботи. Зокрема, ремонтують басейн, який згодом використовуватимуть для реабілітації тих, хто отримуватиме протези у центрі.
“Залитий залізобетон був, ми його вибили, бо він був поруйнований, у тріщинах. Вибили його і зараз будемо заливати новий моноліт. Будемо збивати стяжку і занурюватися тут на сантиметрів 15 і заливати повністю нову конструкцію залізобетону”, — каже виконроб Олександр Жук.
Ремонт басейну, який використовуватимуть для реабілітації. Суспільне Львів
Клініка має стати спеціальним хабом для людей, які потребують протезів. Медичний директор центру розповідає як готують приміщення, зокрема там, де за кілька місяців облаштують Лабораторію протезування.
“Ми намагаємося зробити так, щоб цей центр був повністю інклюзивним. Тобто, наш пацієнт, який має обмежені можливості для пересування, для самообслуговування повинен почувати себе тут абсолютно комфортно. Ми залучаємо експертів, які мають обмежені можливості: людей з інвалідністю, людей з ампутацією кінцівок, які тестують кожне наше рішення”, — каже медичний директор Superhumans Center Андрій Віленський.
Ремонтні роботи у Superhumans Center. Суспільне Львів
Головна мета майбутнього медцентру — забезпечити протезування та реабілітацію в Україні, щоб людям не доводилося виїжджати за кордон. Після завершення капітального ремонту спеціалізована клініка матиме у своєму складі Лабораторію протезування, операційні, палати, а також приміщення, де пацієнти із протезами зможуть швидко пристосовуватись до їхнього використання у побуті. Відкриватимуть центр у кілька етапів.
“Перший етап — протезування і реабілітація у квітні. Десь до вересня-жовтня ми маємо відкрити другий етап — операційні і наш палатний фонд”, — каже координаторка будівництва центру Юлія Селезньова.
Гроші на створення такого центру залучають від закордонних та українських меценатів.
Наталя Забазнова, Ірина Мочульська