У Галичі створюють унікальний центр реабілітації: є підтримка (ФОТО)

У Галичі створюють унікальний центр реабілітації: є підтримка (ФОТО). галич, тетяна баранцова, центр реабілітації, проект, інвалідність

Під час війни такий центр тільки набирає актуальності.

У Галичі створюють унікальний центр реабілітації: є підтримка. галич, тетяна баранцова, центр реабілітації, проект, інвалідність

Від ідеї до перспектив

В останній день травня-2022 у Галичі побувала потужна бригада управлінців: Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, заступниця голови Івано-Франківської ОДА, керівниця соціального департаменту Людмила Сірко, Уповноважений з прав осіб з інвалідністю в області Микола Макар, Галицький міський голова Олег Кантор. Зустрілись з адміністрацією і персоналом КНП “Галицька лікарня”, пише ПІК.

Пані Тетяна (крайня ліворуч) озвучила чіткий месидж від уряду України щодо раніше створеного проекту “Центру спінальної травми”, автором якого є хірург Галицької лікарні Володимир Кафтан. Зі слів Тетяни Баранцової було зрозуміло, що уряд зацікавлений у розвитку проекту та буде всіляко йому сприяти.

Що передбачає такий реабілітаційний центр і які його перспективи ми запитали у автора ідеї та розробника проекту Володимира Кафтана.

У Галичі створюють унікальний центр реабілітації: є підтримка. галич, тетяна баранцова, центр реабілітації, проект, інвалідністьВолодимир Кафтан, лікар-хірург, автор ідеї реабілітаційного центру

– Це має бути Всеукраїнський, поки що єдиний на цілу державу, Центр, який буде лікувати, а основне – реабілітувати хворих з діагнозом “спінальна травма”. Такий діагноз означає травму хребта, яка спричиняє ушкодження із залученням спинного мозку та хребців. Зараз, під час війни, такий центр є ще більш актуальним, бо стало багато людей з опіками, мінно-вибуховими травмами, тощо.

Хто допомагає втілювати проєкт

– Я працюю над проектом разом з Департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та керівництвом нашої лікарні, продовжує розмову Володимир Кафтан. – Ми вже отримали розпорядження про створення Центру спінальної травми з Кабінету Міністрів України. Згідно цього розпорядження під контролем очільниці області розроблений план створення Центру, який має три етапи. Цей план погоджений міністерством економіки, міністерством охорони здоров’я, національною службою здоров’я та урядом України.

То що ж це за етапи і як скоро вони будуть реалізовані?

– Перший етап передбачає створення відділення реконструктивної хірургії пролежнів на базі вже існуючого корпусу галицької лікарні.

Другий етап має на меті добудову нового кількаповерхового корпусу. Мною раніше вже розроблена проектно-кошторисна документація, в якій чітко вказано, що на першому поверсі буде розташоване адміністративно-діагностичне відділення з конференц-залами для навчання персоналу.

На другому поверсі буде відділення вертебрології з реанімацією, куди поступатимуть пацієнти з гострою травмою. А третій і четвертий поверхи стануть відділенням реабілітації хворих з фізіотерапією, ерготерапією та іншими необхідними процедурами і послугами згідно стандартів і протоколів Національної Служби здоров’я.

Третім етапом має стати створення на базі недобудованих корпусів бальнеолікарні з басейном, родоновими ваннами і водними процедурами.

Можна сказати, що перший етап вже працює, бо я зараз приймаю хворих з цілої України і ми успішно їх лікуємо. Сподіваюся, що і два інших кроки будуть швидко прогресувати, бо ми зараз маємо величезний запит в суспільстві і владі стосовно надання таких послуг пацієнтам.

У Галичі створюють унікальний центр реабілітації: є підтримка. галич, тетяна баранцова, центр реабілітації, проект, інвалідністьЛікар Кафтан зі своїм вдячним пацієнтом

Думка урядової уповноваженої

Тетяна Баранцова відмітила:

– Створення цього проекту у Галичі буде корисним не тільки для лікування та реабілітації пацієнтів, а й для міста. Воно може стати центром медичного туризму, бо сюди будуть приїжджати люди з цілої країни, спеціалісти, студенти для навчання по авторській методі доктора Кафтана. Тому, я сподіваюся, що ця ініціатива реалізується якнайшвидше і ми матимемо на території Галицької громади сучасний обладнаний Центр реабілітації за найкращими європейськими стандартами.

У Галичі створюють унікальний центр реабілітації: є підтримка. галич, тетяна баранцова, центр реабілітації, проект, інвалідністьТетяна Баранцова

У Галичі створюють унікальний центр реабілітації: є підтримка. галич, тетяна баранцова, центр реабілітації, проект, інвалідність

Постфактум. На завершення зустрічі гості відвідали пацієнтів, поспілкувалися з ними, переконавшись, що необхідність такого Центру дійсно важлива, особливо в сучасних воєнних реаліях.

Голова міста Олег Кантор подякував посадовцям за візит та сприяння в реалізації такого, важливого для громади, проекту і подарував п.Тетяні та п.Миколі ікони Галицької Богородиці.

У Галичі створюють унікальний центр реабілітації: є підтримка. галич, тетяна баранцова, центр реабілітації, проект, інвалідністьГолова міста Олег Кантор – від щирого серця.

З Галича Руслана Гочіяєва-Шевчук

Фото Володимира Кафтана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*