У Львові з’явилась «Сенсорна кімната» для реабілітації дітей з особливими потребами (ФОТО)

У Львові з’явилась «Сенсорна кімната» для реабілітації дітей з особливими потребами (ФОТО). львів, заняття, особливими потребами, сенсорна кімната, інвалідність, person, indoor, toddler, wall, sitting, playground, baby, toy, clothing, footwear. A group of people sitting on a bed

У Львові з’явилась «Сенсорна кімната» для реабілітації дітей з особливими потребами. львів, заняття, особливими потребами, сенсорна кімната, інвалідність

12 січня на базі Дитячого центру здоров’я імені Анни Мазуренко урочисто відкрили кімнату нейросенсорної інтеграції для дітей з особливими потребами. У кімнаті разом з психологами зможуть займатись діти від 1 року, які мають труднощі у навчанні або порушення розвитку.

Про це кореспондентці Гал-інфо розповів генеральний директор Дитячого центру Антін Кушнір.

За його словами, метою програми нейросенсорного розвитку, в межах якої і відкрили «Сенсорну кімнату», є отримання нового досвіду та побудова нових нейронних зв’язків, що забезпечують передачу інформації від зовнішнього світу до мозку дитини, а від мозку до рецепторів. Займатись у кімнаті зможуть і звичайні діти, які прагнуть досягнути швидкого розумового та фізичного розвитку, і діти з особливими потребами. Для певних категорій пацієнтів заняття будуть повністю безкоштовними.

«У нас є референтні організації, які скеровують до Центру пільгові категорії клієнтів. Є категорії пацієнтів, які звертаються до нас по допомогу безкоштовно. Також діє система знижок, і йдеться не про 5% чи 10% знижки, а про 50%, де послуги надаються фактично за собівартістю. Повністю безкоштовно допомогу можуть одержати діти, батьки яких загинули або отримали інвалідність під час участі в АТО, діти загиблих внаслідок Революції гідності осіб, а також повні сироти та діти, яких скеровують до Центру з навчально-реабілітаційних і капеланських центрів міста», – пояснив Антін Кушнір.

Відвідини сенсорної кімнати будуть особливо ефективними для дітей, які мають труднощі, пов’язані з навчанням, а також порушення поведінки, розвитку, уваги, слуху, зору, затримку мовного розвитку та навіть аутизм. Заняття, що відбуватимуться у кімнаті під наглядом фахівці, будуть спрямовані на розвиток та стимуляцію сенсорних відчуттів дитини, таких як зір, слух, а також тактильних та кінестетичних відчуттів.

«Особливістю сенсорної кімнати є те, що вона дозволяє фахівцю, який спеціалізується на сенсорній інтеграції, допомогти дитині проявити основні потенціали розвитку – сенсорні, чуттєві. Цей фахівець є психологом і, разом з тим, він розуміє, як нейронні процеси впливають на формування її мовленнєвих процесів та мислення. Ці програми нейросенсорного розвитку працюють закордоном і проявляють себе лише з позитивного боку», – додав гендиректор Центру.

Антін Кушнір також розповів, що одночасно в сенсорній кімнаті зможу займатись три дитини. Разом з тим, діти, які потребують особливої медичної опіки, займатимуться індивідуально.

Частину коштів (115 тисяч гривень) на облаштування такої кімнати у вигляді гранту виділило Міністерство закордонних справ Німеччини. Іншу частину Дитячий центр оплатив самостійно. Всього в реалізацію проекту вклали близько 150 тисяч гривень.

Організаторами програми нейросенсорного розвитку у рамках міжнародного проекту «Подолаємо наслідки війни разом» стали: ГО «Спортивний клуб «Три леви», Дитячий центр здоров’я імені Анни Мазуренко, ГО «Країна вільних людей», БФ «Східна Європа», Міністерство закордонних справ Німеччини, Дитячий фонд Німеччини, DRA (міжнародна організація з вирішення соціальних конфліктів).

На урочистому відкритті кімнати були присутні представники міської влади, зокрема начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик та начальник управління молоді та спорту ЛМР Антон Нікулін. Останній зазначив, що сам має нагоду працювати з дітьми з особливими потребами і вважає ідею розвитку дитини за рахунок сенсорики фантастичною.

«Ви зі своїми хорошими ідеями можете звертатися до нас у міську раду і ми чим зможемо обов’язково будемо сприяти у допомозі»,- зазначив Антон Нікулін.

Довідка

Дитячий Центр Здоров’я ім. Анни Мазуренко є закладом з інноваційною моделлю інтегрованої превентивної допомоги дітям та сім’ям, що поєднує роботу дитячої поліклініки, центру розвитку дитини та освітнього центру громадського здоров’я.

Центр є недержавним приватним закладом, що працює на принципах соціального підприємництва. Аби послуги Центру були доступними для тих, хто цього потребує, фахівці залучають власні кошти, доброчинні пожертви та фінансову підтримку партнерських організацій для визначених категорій сімей.

Фото: Марія Шевців, Гал-інфо

Гал-Інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*