У Миколаєві планують відкрити особливий соціальний заклад

У Миколаєві планують відкрити особливий соціальний заклад. миколаїв, експрес-тур, особливими потребами, соціальний заклад, інвалідність, outdoor, sky, building, house, grass, window, home, furniture, plant, porch. A house with a lawn in front of a brick building

У Миколаєві планують відкрити особливий соціальний заклад. миколаїв, експрес-тур, особливими потребами, соціальний заклад, інвалідність

На запрошення Львівського міськвиконкому та навчально-реабілітаційного центру «Джерело» представники декількох областей, у тому числі й Миколаївської, взяли участь у першому в Україні експрес-турі, під час якого була презентована програма «Джерело – як модель соціальних послуг».

Слід зазначити, що благодійну установу навчально-реабілітаційний центр «Джерело» у 1993 році заснували батьки неповносправних дітей Львівського обласного товариства захисту дітей з дитячим церебральним паралічем «Надія» за підтримки Фонду CNЕМА Canada.

У 2008 році Львівська міська рада на цій базі створила Львівський міський центр реабілітації, який надає можливості для покращення майбутнього кожної дитини та молодої особи з особливими потребами та їх сімей.

Учасники заходу ознайомилися з комплексом послуг, до якого включено: консультації, денний догляд, реабілітаційні програми. Центр відвідують щоденно понад 250 дітей. За роки існування Центр став інтегратором у суспільство, моделлю послуг для людей з особливими потребами, що впроваджує новітні стандарти соціальних послуг. Вражають цифри: за час діяльності 5 тисяч дітей та молодих людей віком від перших днів народження до 45 років, що мають особливі потреби, отримали різноманітну допомогу.

Представники виконавчої влади, громадських організацій та батьки особливих дітей з Миколаєва, директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М., заступник директора департаменту – начальник управління фінансів департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Чорна І.І., представники ГО « Сильні разом» Наталія Сараєва та Наталія Фідець ознайомились з організаційною структурою, програмами, впровадженням новітніх стандартів соціальних послуг у партнерстві з міською владою. Важливо, що єдина мета об’єднує «Благодійну установу навчально-реабілітаційний центр «Джерело» та комунальну реабілітаційну установу змішаного типу «Львівський міський центр реабілітації «Джерело».

Досвід виховання дітей з особливостями розвитку є і в Миколаєві. До міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цветик-Семицветик» щодня дістаються діти у віці від 3-х до 16-ти років з вадами фізичного та інтелектуального розвитку. Їм надається можливість розвинути здібності, набути побутових і соціальних навичок для максимальної інтеграції у суспільство. З цією метою практикуються прогресивні методи навчання, фізичної, психологічної та соціальної реабілітації. Багато діточок після проходження реабілітаційного процесу мають можливість отримувати шкільну освіту, адаптуватися в соціумі. Однак, є чимало людей, які і надалі потребують особливої уваги. Саме тому, у Миколаєві заплановано відкриття Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями для забезпечення соціалізації молодих людей (від 16 до 35 років).

Під час проведення заходу у Львові, миколаївці ознайомились з діяльністю «Майстерні Клубу Активної Молоді», де в групі однолітків особи з інвалідністю займаються мистецькою діяльністю та виготовленням різноманітної продукції, здобувають навики користування комп’ютерною та офісною технікою. Для вирішення завдань соціальної адаптації там створено середовище, в якому особи з особливими потребами навчаються самообслуговуванню, досягають максимального рівня незалежності, вчаться працювати, набувають досвіду спілкування, формують позитивне ставлення до життя.

Така форма спілкування для молоді з особливими потребами дуже на часі і у нашому місті. Міською владою запропоновано місце для створення подібного Центру, виділені кошти у сумі 650 тис.грн. на виготовлення документації. У наступному році за адресою: вул.Спаська, 80, планується відкриття соціального закладу для молодих людей з особливими потребами. Тож, спеціалісти з соціальних питань, обов’язково візьмуть до уваги досвід львівських колег.

Департамент праці та соціального захисту населення міської ради

Миколаївська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*