У Волноваській лікарні планують розмістити реабілітаційний центр (ВІДЕО)

У Волноваській лікарні планують розмістити реабілітаційний центр (ВІДЕО). волноваха, реабілітаційний центр, лікарня, приміщення, інвалідність

У Волноваській лікарні планують розмістити реабілітаційний центр. волноваха, реабілітаційний центр, лікарня, приміщення, інвалідність

Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю у Волновасі планують вкотре перенести в інше приміщення. Упродовж 10 років роботи центр п’ять разів переїжджав з місця на місце. Тепер його хочуть розмістити у міській лікарні №1. Наразі чекають на гроші з держфонду регіонального розвитку аби її відремонтувати, інформує Суспільне.

У реабілітаційному центрі займаються 30 дітей з інвалідністю з усього району. На час карантину в заняття припинені.

– Ми обслуговуємо дітей з інвалідністю Волноваського району. Це дітки з аутизмом, їх достатньо багато, з розумовою відсталістю, діти з синдромом Дауна, — розказує асистентка вчителя-реабілітолога Тетяна Лісовська.

8 років до центру з села Вільне возить свою 12-річну доньку Ольга Замай. За словами жінки, за 10 років роботи закладу його тричі переводили до різних приміщень:

– 8 років ми звертаємося до влади, яка нас взагалі не чує, не реагує на наші звернення, не знає потреби наших дітей».

– Нам пропонують, кажуть, що немає приміщень, пропонують приміщення банку «Аваль», там підвальне приміщення, дуже холодно. Зараз в іншому будинку, воно теж не відповідає всім вимогам, які мають бути для комплексної медичної реабілітації, — каже вчителька-реабілітологиня Олена Антропова.

За словами заступниці голови Волноваської райдержадміністрації Ольги Сидоренко, на розгляд надали пропозицію розмістити реабілітаційний центр у приміщенні лікарні. Її цього року планують відремонтувати.

Лікарню ремонтуватимуть за гроші з державного фонду регіонального розвитку. Будівля знаходиться за залізничним полотном.

– Я проживаю у селищі Донське, і нам треба на двох транспортах діставатись, потім пішки йти. Транспорт ходить дуже рідко. Я вважаю, що діти повинні займатися і фізично, у них не тільки має бути приміщення, але повинна бути й дитячий майданчик, і спортивний майданчик, які могли б їх фізично розвивати, тому що діти замкнуті просто в чотирьох стінах, — розказує мати вихованця Центру Людмила Федотова.

За словами Ольги Сидоренко райдержадміністрація отримала з обласного бюджету один мільйон гривень субвенції. За ці гроші планують купити автомобіль для дітей на візках та їхніх батьків:

– Усі зауваження батьків, які були надані, ми врахуємо і якщо буде усіх влаштовувати, то це рішення буде ухвалене. Наразі воно ще на розгляді».

За словами держслужбовиці, ремонт у лікарні планують зробити до кінця поточного року.

Олександра Папіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*