У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців (ФОТО)

У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців (ФОТО). запоріжжя, військовий, переселенец, протезно-ортопедичний цех, протезування

У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців. запоріжжя, військовий, переселенец, протезно-ортопедичний цех, протезуванняМайстриня цеху виготовляє протез. Фото: Суспільне Запоріжжя

З початку повномасштабного вторгнення у Запорізькому протезно-ортопедичному цеху безоплатно виготовляють протези рук та ніг, корсети та ортопедичне взуття.

Як працює виробництво бачило Суспільне.

Завітавши на виробництво, ми зустріли 72-річну жительку села Юрківка Запорізького району Лідію Борисенко, яка звернулася сюди за протезуванням. Жінка втратила ногу, потрапивши під обстріл російських військ.

“Була на городі — почало бахкати. Ховалась, ховалась… Добігла до сусідів — і там і сусідів, і мене. Впала труба й у мене тут кістка стирчить. Все, більше нічого не пам’ятаю”, — розповіла Лідія.

У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців. запоріжжя, військовий, переселенец, протезно-ортопедичний цех, протезуванняЛідії Борисенко, яка втратила ногу, допомагають одягти протез. Фото: Суспільне Запоріжжя

Спочатку ливарниця Наталія Брашко робить гіпсовий зліпок, після — форму культеприймач.

“Людина вставляє туди культю і їй повинно бути комфортно і зручно. Мало того, вона повинна ходити. Щоб ніде не давило, не терло, не мішало, це більш до тіла і до всього”, — розповідає Наталія Брашко.

У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців. запоріжжя, військовий, переселенец, протезно-ортопедичний цех, протезуванняНаталія Брашко, ливарниця гіпсових форм. Фото: Суспільне Запоріжжя

Після цього майбутній протез забирає технік: приєднує колінний суглоб, стопу, та, за потреби, адаптер, який допомагає пацієнту рухатися.

У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців. запоріжжя, військовий, переселенец, протезно-ортопедичний цех, протезуванняОлексій Яценко, технік-протезист. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами техніка-протезиста Олексія Яценка, наступні кроки — це доробка самого протезу, закривання протеза, труби косметикою:

“Далі ми ведемо людину після видачі протеза. Тому що можуть змінитися впродовж пів року біометричні дані, людині захочеться змінити кути нахилу. Спочатку вона повинна навчитися стояти, переносити вагу тіла з однієї ноги на іншу, зі своєї ноги на протез, зі сторони в сторону, вперед і назад”.

Протез ноги виготовляють під зріст людини та віддають на примірку. Займає це близько двох тижнів, каже технік-протезист Олексій Яценко. “Закінчується це все косметикою, наклеюють поролон, або не треба його. Це все з людиною узгоджується”, зазначає ливарниця Наталія Брашко.

Від початку повномасштабної війни до протезно-ортопедичного цеху звертаються переселенці та військові, каже майстриня Тетяна Вороніна.

“Протези верхніх та нижніх кінцівок, протези голені та стегна, також робимо ортези, тутора та корсети. Звертаються переселенці, ми обслуговуємо їх, у першу чергу. Обслуговуємо їх вдома”.

У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців. запоріжжя, військовий, переселенец, протезно-ортопедичний цех, протезуванняТетяна Вороніна, майстриня цеху. Фото: Суспільне Запоріжжя

Любов Саннікова, начальниця протезно-ортопедичному цеху говорить, якщо звертаються військові, їх намагаються відправити на стаціонар.

У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців. запоріжжя, військовий, переселенец, протезно-ортопедичний цех, протезуванняЛюбов Саннікова, начальниця протезно-ортопедичному цеху. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Їх забирає наша спеціальна машина швидкої допомоги, вони самі не пересуваються. Військові мають змогу обирати — протезуватися за кордоном, або на українських підприємствах”.

У Запоріжжі виготовляють протези для військовослужбовців та переселенців. запоріжжя, військовий, переселенец, протезно-ортопедичний цех, протезуванняВ цьому цеху виготовляють протези. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Любові Саннікової наразі більшість травм внаслідок вибухів. В цеху виготовляють протези стегна, гомілки, але збільшилась і кількість виготовлення верхніх кінцівок.

Олена Лисенко, Дар’я Пасічник, Поліна Снєжина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*